0533 197 48 83
Fethiye’de Yapılacak Etkinlikler
Gerek coğrafi konumu gerekse tarihte oynadığı roller ama her şeye rağmen günümüz turizminin gözü Fethiye Muğla'dadır. Tatil sezonunun sadece yaz aylarıyla sınırlı olmadığı ender şehirlerden biri olan Fethiye, her açıdan yeterince ilgi ve macera alabileceğiniz bir yer.
/ Blog — Fethiye’de Yapılacak Etkinlikler

Tatil sezonunda yerli ve yabancı turistlerin bir araya geldiği Fethiye'de tarihi ve kültürel turlar ile spor etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Her bütçeye ve her zevke uygun bu aktiviteler ile tatilinizin keyfini doyasıya çıkarabilir, şehir hayatına enerji dolu dönebilirsiniz.

Fethiye'de adrenalin tutkunları için aktiviteler

Deniz ve dağın birleştiği Fethiye'nin birbirinden güzel koyları hem adrenalin dolu hem de eğlenceli aktivitelere ev sahipliği yapıyor. Bu etkinliklere katılım ücretsiz olup, istekli ve fiziksel gereksinimleri karşılayabilen herkes etkinliğe katılabilir. Fethiye'ye geldiğinizde yapabileceğiniz en popüler ve adrenalin dolu aktiviteler şunlardır:

Yamaç Paraşütü: 

Babadağ, yamaç paraşütünün merkezidir. 1.975 metre yükseklikte bulunan Babadağ, yamaç paraşütü sporunun başlangıç ​​noktasıdır. 25 dakikalık skydiving gezisi boyunca size deneyimli bir pilot eşlik edecek. Bu heyecanlı yolculukta çizilen rota ise şu şekilde: Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi, Patara Plajı (Eşen Yaylası), Dalaman Sahili. Tüm bu muhteşem manzaraların ardından iniş noktası Belcekız plajı.

Yamaç Paraşütü

Dalış:

Koylar cenneti Fethiye'de yirmiden fazla dalış noktası bulunuyor. Yarım saatlik temel eğitimin ardından akıntısız plajlarda tüplü dalış yapılır. Birçok tarihi ana tanıklık etmiş Fethiye kıyılarında dalış yaparak su altı şehirlerini görebilir, denizin sınırsız biyolojik çeşitliliğine tanık olabilirsiniz.

Tüplü dalış

ATV Turu veya Jeep Safari:

Deneyimli bir ekip eşliğinde önceden belirlenmiş herhangi bir rotayı seçerek ATV - Jeep safari turuna katılabilirsiniz. Toza ve çamura hasret olanlar; Bu, çocuklar gibi eğlenmek ve aynı zamanda macera yaşamak isteyen herkes için bir aktivitedir.

Atv turu

Rüzgar Sörfü

Deneyimli eğitmenler eşliğinde temel eğitimler alındıktan sonra özgürce yapılabilen ya da denizi ve rüzgarı iliklerinize kadar hissedebileceğiniz rüzgar sörfü, macera tutkunları için paha biçilmez bir değerdir. Rüzgar sörfü için önerilen zaman Mart ayının başından Ekim ayının sonuna kadardır.

Rüzgar Sörfü

Fethiye'de yapılacak en iyi 5 şey

Fethiye'de yapılacak o kadar çok şey var ki ilk beşe girmenin tek yolu yapılacak en popüler şeyleri listelemek. Bu konuda Fethiye'ye gelen pek çok kişi şu beş şeyi yapıyor:

Tekne Turu veya Mavi Yolculuk: 

Bu aktivite Fethiye tatilinizin ilk gününde yapılmalıdır. Tur sayesinde Ölüdeniz ve Fethiye'de ve diğer koylarda ziyaret edilen yerleri bulur; tekrar görmek isteyeceğiniz bir yer bulabilirsiniz. Bu tür keşif gezisi genellikle şu rotayı takip eder: Mavi Mağara, Kelebekler Vadisi, Akvaryum Koyu, St. Nicholas Adası (buradaki Hristiyan tarihinin önemli bir bölümü), Soğuk Su Koyu ve Deve Plajı.

Akarsu raftingi ve kano: 

Fethiye ve akarsu raftingi aynı cümlede denilince akla Eşen çayı gelir. Eşen Ovası'nda ister kendi arkadaş grubunuzla isterseniz de yeni bir arkadaş grubunuzla yetkili rehberler eşliğinde kano gezilerine katılabilirsiniz.

Fethiye - Dalyan Turu: 

Dalyan'dan başlayan, ilk durağı Köyceğiz olan ve sadece çamur banyosu teknesiyle ulaşılabilen yerleri göreceğiniz harika bir Fethiye turudur. 

Fethiye - Likya Yürüyüşü: 

Fethiye'nin tarihi yüzlerinden biri olarak ünlü Likya uygarlığının ticaret ve sanat merkezlerini görebileceğiniz, kısacası kültür ve sporu aynı anda yapabileceğiniz bir aktivitedir.

Kürek:

Fethiye belediyesi tarafından düzenlenen kürek çekme alanı ve kayıkhanede kürek yarışmalarına katılabilir, denizin tadını çıkarabilirsiniz.

S.S.S

Vakıfbank'a ödeme yapabilirsiniz. Başka banka için iletişime geçiniz

Öncelikle Kredi Kartınızın internet alışverişine açık olduğundan emin olunuz. Kredi kartı bilgilerinin (kart numarası, güvenlik kodu, son kullanma tarihi) güncel ve hatasız olması, kartın Visa, Master Card  olması, kullanılabilir limitin yeterli olması, kartın internet üzerinden alışveriş yapmaya izinli olması ve 3D Secure ile yetkilendirilmiş olması gerekmektedir.Satın alma sırasında gerekli koşulları tam olarak sağlanan ödeme yöntemi, internet bağlantısında da bir problem yaşanmadıysa, işleminizin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi beklenmektedir.Sorunun devam etmesi durumunda bankanızla veya tarafımız ile iletişime geçmenizi rica ederiz.
Web Sitemiz 128 Megabit SSL Güvenlik Sertifikası ve 3D Ödeme Sistemi kullanmaktadır bu sayede güvenli bir şekilde kredi kartınız ile işlem sağlayabilirsiniz.
Havale ile Ödeme: Tarafınıza iletilen Banka hesap bilgilerimize ön ödeme (%35) tutarını Havale/EFT yöntemi ile yapabilirsiniz.Kredi Kartı ile Ödeme: Web sitemiz üzerinden Rezervasyon işleminize devam ederek kredi kartı ile ödeme seçeneğini tercih etmenizin hemen ardından (%35) işleminizi tamamlamış olacaksınız.Nakit Ödeme: Konaklama bedelinizin kalan tutarı villanıza giriş yaptığınız gün nakit olarak tahsil edilmektedir.