0533 197 48 83
Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır?
Yamaç paraşütü noktaları ülkenin birçok yerinde bulunabilir. Özellikle sıcak mevsimlerde oldukça ilgi çeken objeler, heyecan verici ekstrem sporları sevenler tarafından eğitim uçuşları ile  tercih ediliyor.
/ Blog — Yamaç Paraşütü Nerede Yapılır?

Yamaç Paraşütü Türkiye’de Nerede Yapılır?

Yamaç paraşütü deneyiminiz yoksa tandem uçuşları tercih edebilir ve deneyimli yamaç paraşütü eğitmenleri eşliğinde uçabilirsiniz. Bu doğrultuda ekstrem sporları sevenler için pek çok farklı mekan bulunmaktadır. 

Babadağ, Fethiye, Muğla 
Babadağ yamaç paraşütü  için en popüler yerlerden biridir.Ölüdeniz'e tepeden bakan yamaç paraşütü, Fethiye'nin Babadağ bölgesindeki tesislerle mümkün. Yamaç paraşütü 1700-1900 metre irtifalardan yapılabilmektedir. Atlama sırasında Patara sahilinden Rodos'a kadar uzanan geniş bir alanı gözlemleyebilirsiniz. Babadağ'da üç şerit var. Tecrübeli pilotlar 3.500 metre irtifaya kadar tırmanabilmektedir.

Yamaç paraşütüNemrut Dağı, Adıyaman 
Nemrut Dağı, profesyonel ve amatör sporcular arasında en popüler yamaç paraşütü noktalarından biridir. 2.200 metre yükseklikten yamaç paraşütü deneyimi sunuyor. Aynı zamanda maceracı ekstrem sporlar kulübü belirli zamanlarda etkinlikler düzenlemektedir. Adıyaman ve Şanlıurfa gibi geniş alanlar Nemrut Dağı'ndan yamaç paraşütü ile görülebilmektedir. Bu nedenle yamaç paraşütü için eşsiz noktalardan biridir.

Munzur Dağları, Erzincan 
Erzincan'daki Munzur Dağları, yamaç paraşütü sporunun en popüler noktalarından biridir. Erzincan  ve Munzur Fırat Belediyelerinde ekstrem sporlarla ilgili çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Aynı zamanda ilkbaharda Munzur Dağı'nda yamaç paraşütü festivali düzenleniyor. Tüm beceri seviyelerindeki sporcular için çeşitli kurslar vardır. 1.300 metreden düşüş amatörler tarafından kullanılabilirken, 3.250 metreden düşüş profesyonel yamaç paraşütçüleri tarafından kullanılmaktadır.Yamaç paraşütü destinasyonlarından biri olan Munzur Dağları, Erzincan merkeze 7 km. 

Asas Tepesi, Antalya 
Antalya'daki Asas Tepesi, Türkiye'nin en iyi yamaç paraşütü noktalarından biridir. Yerli ve yabancı sporcuların gözde bölgelerinden biridir. 1.000 metre irtifada uçuş yapabilmek için Asas Tepesi'nde bulunan firmalarla rezervasyon yapılabilir. Firmalar ile rezervasyon yaptırdıktan sonra araçla Asas Tepesi'ne gitmek mümkündür.Özellikle güneybatı rüzgarları ile yamaç paraşütü için eşsiz ve uygun alanlardan biridir. Burada deneyimli eğitmenler eşliğinde yapılan uçuşlar  ortalama 20 ile 45 dakika arasında sürüyor. 

Ali Dağı, Kayseri 
Kayseri'de bulunan veya Kayseri'ye seyahat eden ve özellikle Ali Dağı'ndaki tesisleri tercih eden doğa sporları tutkunları için eşsiz bir deneyim. Aynı zamanda Ali Dağı tesisleri de Ali Dağı Yeraltı Şehri'ne yakın mesafede bulunmaktadır. Yamaç paraşütü sporu tutkunları, yeraltı şehrinin gizemlerini çözmek ve gökyüzüne uçmak için  yer altı şehrine seyahat ediyor.

Mount Ali'de deneyimli yamaç paraşütü eğitmenleri eşliğinde 10 dakikalık bir eğitim kursu tamamlayabilirsiniz. Hava durumuna bağlı olarak yamaç paraşütü uçuşu 10 ile 30 dakika arasında sürmektedir. Deniz seviyesinden 1750 metre yükseklikte yamaç paraşütü için en iyi yerlerden biridir. 
İnönü C Tepesi, Eskişehir 
 İnönü C Eskişehir Tepesi yamaç paraşütü için ideal yerlerden biridir. Özellikle Türk Hava Kurumu ile eğitim almak istiyorsanız THK Eğitim Merkezi'ne başvurabilirsiniz.Bu, ilk eğitimdeki pilotlar için en uygun kontenjanlardan biridir. 130 metrelik tepenin sunduğu eğitimler sayesinde kişiler kendilerini geliştirme fırsatı buluyor. THK, çeşitli konaklama tesislerinin yanı sıra Eskişehir'de yamaç paraşütü şampiyonaları düzenlemektedir. 

Dynamic Hill, Denizli 
Özellikle yaz sonunda yamaç paraşütü yapmak isteyen sporcular için popüler bir alandır. Her seviyedeki yamaç paraşütçüleri, 300 metre uzaklıktaki Dinamit Tepesi'nden yamaç paraşütü yapabilir.Aynı zamanda travertenlerin arkasındaki pistlerde ya da yamaçlarda paraşütle atlayabilirsiniz. Bölgedeki tarihi merkezleri rahatlıkla görebilirsiniz. 

Bozdağ, İzmir İzmir Ödemiş'te Bozdağ yaylası çevresinde bulunan 
Akçakmak Tepeleri eşsiz bir yamaç paraşütü deneyimi sunuyor. Giriş eğitimi 130m'lik bir tepede yapılır. Profesyonel yamaç paraşütü tutkunları 1.100 metre yükseklikteki Akçakmak  pistinden transfer yapabilirler.Güldal Tepesi deniz seviyesinden 1.300 metre yükseklikte ve eşsiz bir manzara sunuyor. Bu itibarla Türkiye'de yamaç paraşütünün yapıldığı yerlerden biridir. 

Abant, Bolu 
Türkiye'deki yamaç paraşütü destinasyonlarından biri olan Abant'a tepeden yamaç paraşütü yapılabilir. Fırlatıcılar 65 ila 125 metre yükseklikten çayırlara inebilirken, 450 ila 750 metre arasındaki uçuşlarla köy tarlalarına iniş yapmak mümkün. Başlangıç ​​seviyesinden deneyimli uçucuya kadar tüm seviyeler için popüler bir destinasyondur.Bu anlamda Abant'a hakim olması yamaç paraşütçülerinin gözde noktalarından biridir. Yamaç paraşütü nereye uçurulur konulu 

S.S.S

Vakıfbank'a ödeme yapabilirsiniz. Başka banka için iletişime geçiniz

Öncelikle Kredi Kartınızın internet alışverişine açık olduğundan emin olunuz. Kredi kartı bilgilerinin (kart numarası, güvenlik kodu, son kullanma tarihi) güncel ve hatasız olması, kartın Visa, Master Card  olması, kullanılabilir limitin yeterli olması, kartın internet üzerinden alışveriş yapmaya izinli olması ve 3D Secure ile yetkilendirilmiş olması gerekmektedir.Satın alma sırasında gerekli koşulları tam olarak sağlanan ödeme yöntemi, internet bağlantısında da bir problem yaşanmadıysa, işleminizin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi beklenmektedir.Sorunun devam etmesi durumunda bankanızla veya tarafımız ile iletişime geçmenizi rica ederiz.
Web Sitemiz 128 Megabit SSL Güvenlik Sertifikası ve 3D Ödeme Sistemi kullanmaktadır bu sayede güvenli bir şekilde kredi kartınız ile işlem sağlayabilirsiniz.
Havale ile Ödeme: Tarafınıza iletilen Banka hesap bilgilerimize ön ödeme (%35) tutarını Havale/EFT yöntemi ile yapabilirsiniz.Kredi Kartı ile Ödeme: Web sitemiz üzerinden Rezervasyon işleminize devam ederek kredi kartı ile ödeme seçeneğini tercih etmenizin hemen ardından (%35) işleminizi tamamlamış olacaksınız.Nakit Ödeme: Konaklama bedelinizin kalan tutarı villanıza giriş yaptığınız gün nakit olarak tahsil edilmektedir.