0533 197 48 83
Tlos
Tlos antik kentinin dağlık bir arazide yer alması, bu dönemde ne kadar çetin savaşlar ve savunmalar geçirdiğini kanıtlamaktadır. 
/ Blog — Tlos

Tlos antik kenti dağlık bir arazide yer alması, bu dönemde ne kadar çetin savaşlar ve savunmalar geçirdiğini kanıtlamaktadır. , o zamanlar Likyalılar tarafından yönetilen bölgenin en eski yerleşim yeridir. Bu dönemin en seçkin eserleri arasında yer alan kaya mezarları, bölgenin mimari ve dini  zenginliğini yansıtan en önemli kalıntılar arasında yer almaktadır. Tüm bu mezarlardan en görkemlisi, heybetlisi ve dikkat çekicisi Pegasus'un mezarıdır. Özellikle Pegasus'un üç başlı canavar olduğuna inanılan Chimera ile savaşını betimleyen Bellerephotes mezar anıtı en önemli yapılardan biridir. Mezar odasına süslemeli iki kapıdan girilmektedir. Ziyaretiniz sırasında büyülenmemek neredeyse imkansız. Kültür ve tarih turizmini seven tatilcilerin defterleri bu antik nesnelerle çizilir. Bölgeye seyahat etmeyi planlıyorsanız, bir ziyaretçi defteri hazırlayın. Defterde gördüğünüz tüm girdileri yazmak ve renklendirmek istiyorsunuz. Tlos için temiz bir sayfa ayırın, görkemi ziyaretçi defterinizi de kaplasın. 

Tlos Antik Kenti


Tlos antik kentinde tanrıların tanrısı sayılan Kronos'un tapınağı da bulunuyor. Bazı değişikliklerden sonra geriye sadece tiyatro, stadyum, irili ufaklı hamamlar ve  Nekropol kalmıştır. Ancak bu yapılar bile Tlos'un dönemden sonraki gelişimini ve kültürel yapısını göstermeye yeterlidir. Tarihi yapılar geçmişin izlerinin en önemli belirtileridir. Tarihine bakacak olursak Tlos'ta gördüklerimiz, zamanında inşa edilen dini, kültürel ve idari yapılarla tarihsel öneme sahip gelişimini göstermektedir. 


Bölgeyle ilgili  rivayete göre; Tanrıça Athena,  ateş püskürten canavarla savaşmaya giden Bellerophon adlı gence Pegasus'a kanatlı bir at verdi. Bellerophon, Pegasus sayesinde canavarın alevlerinin ötesindeki yüksekliklere ulaşıp onu oklarıyla  öldürmeyi başardı. Bu başarısının ardından Likya kralının kızıyla evlenerek tahtın varisi oldu. Tlos antik kenti dağlık bir arazide yer alması, bu dönemde ne kadar çetin savaşlar ve savunmalar geçirdiğini kanıtlamaktadır. , Bellerophon'un uzun yıllar mutlu mesut yaşadığı şehirdir. Zamanla başarılarından gurur duyan Bellerophon, tanrıların  gazabına uğrar ve kibri sonucunda bir gün kendini Pegasus'un sırtına bile çıkar ve Olimpos Dağı'na tırmanmaya çalışır. Zeus'un gazabına uğrar ve Pegasus, Bellerophontes'in bindiği sinek tarafından rahatsız edilir. Atın kuyruğunun altına konan sinek, atı ısırır ısırmaz, at Bellerophontes'i devirir. Görünmez hale gelene kadar yükselen bir güzellik pınarı büyük bir hızla yere düştü. Bir zamanlar düşmanlarının kabusu olan kahraman, hayatının geri kalanını tanrılar tarafından lanetlenmiş felçli ve kör bir adam olarak yaşar.

S.S.S

Vakıfbank'a ödeme yapabilirsiniz. Başka banka için iletişime geçiniz

Öncelikle Kredi Kartınızın internet alışverişine açık olduğundan emin olunuz. Kredi kartı bilgilerinin (kart numarası, güvenlik kodu, son kullanma tarihi) güncel ve hatasız olması, kartın Visa, Master Card  olması, kullanılabilir limitin yeterli olması, kartın internet üzerinden alışveriş yapmaya izinli olması ve 3D Secure ile yetkilendirilmiş olması gerekmektedir.Satın alma sırasında gerekli koşulları tam olarak sağlanan ödeme yöntemi, internet bağlantısında da bir problem yaşanmadıysa, işleminizin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi beklenmektedir.Sorunun devam etmesi durumunda bankanızla veya tarafımız ile iletişime geçmenizi rica ederiz.
Web Sitemiz 128 Megabit SSL Güvenlik Sertifikası ve 3D Ödeme Sistemi kullanmaktadır bu sayede güvenli bir şekilde kredi kartınız ile işlem sağlayabilirsiniz.
Havale ile Ödeme: Tarafınıza iletilen Banka hesap bilgilerimize ön ödeme (%35) tutarını Havale/EFT yöntemi ile yapabilirsiniz.Kredi Kartı ile Ödeme: Web sitemiz üzerinden Rezervasyon işleminize devam ederek kredi kartı ile ödeme seçeneğini tercih etmenizin hemen ardından (%35) işleminizi tamamlamış olacaksınız.Nakit Ödeme: Konaklama bedelinizin kalan tutarı villanıza giriş yaptığınız gün nakit olarak tahsil edilmektedir.