Tatil Çantası Nasıl Hazırlanır?
Tatil sezonunun açılmasına az bir süre kala tatil çantası hazırlıkları da başlar. Nitekim akıllıca düşünülmüş ve planlanmış bir tatilin iyi geçmesi sadece tatil beldesinin konforundan değil iyi hazırlanmış bir tatil çantasından da geçer. 
/ Blog — Tatil Çantası Nasıl Hazırlanır?

Öncelikle çanta hazırlıklarına başlamadan ne tür bir tatil programı seçildiğini gözden geçirmek ve tatil çantasını bu yönde hazırlamak gerekir. Sıcak iklimlerde yapılacak tatil için çantada bulunması gerekenler farklı olacak; soğuk iklimlerde yapılacak tatiller için farklı ihtiyaçlar doğacaktır.

Uçak yolculuklarında kabin boy ölçülerine uygun valiz hazırlanması gerekir. Aynı şekilde şehirlerarası otobüs firmalarının da farklı bagaj standartları mevcuttur. Bir sonraki adımda dolaptaki giysilerin tek tek tatil beldesine uygunluğu araştırılmalı ve gereksiz kalabalık edecek giysilerin tatil çantasına konulmaması gerekir.

Sonraki adımda tatil beldesinin ihtiyaçları ve iklimi araştırıldıktan sonra sıra bu iklim ve ihtiyaçlara uygun eşyaların teminidir. Temin işleminden önce kâğıt üzerinde kapsamlı bir liste çıkarılmalıdır. Bu sayede tedirginlik ve kafa karışıklığı önlenmiş olur.

Her tatil beldesinin iklim çeşidi ve ihtiyaçları farklı olduğundan tatil beldesine göre değişen kıyafetler, ayakkabılar ve çeşitli tatil ekipmanları mevcuttur. Örneğin, kayak merkezlerine yakın bir tatil beldesi için kayak takımı almak ve olabildiğince kalın giysiler seçmek gerekir. Keza sıcak iklimler için tercihler bikini, mayo, güneş kremi, sandalet şeklinde olmalıdır.

Ancak nerede olursa olsun tatil çantasından asla eksik edilmemesi gereken eşyalar mevcuttur. Örneğin, pil, fener, ilk yardım kiti, şarj aletleri, priz dönüştürücü, kulaklık, küçük el çantası, el ve vücut havluları, nemlendirici krem, vücut losyonu, boyun yastığı, gözlük, battaniye, şal, kitap, şemsiye, iğne ve iplik, poşet, yağmurluk, böcek ilacı gibi ihtiyaçlar tatil beldesi fark etmeksizin her zaman işe yarar.

S.S.S

Kredi kartınız internete açık olmayabilir.Limitiniz yeterli olmayabilir.Limitiniz yeterlidir ama bankanız tarafından, sizin bilginiz dışında internet harcamalarına limit konulmuş olabilir.Taksitli ödeme seçeneği seçtiyseniz ve kredi kartınız BONUS/WORLD özellikli değil ise olmayabilir.Bazı internet tarayıcılarından kaynaklanan problemlerden dolayı olmayabilir.Bilgisayarınızda veya telefonunuzda virüs var ise (siz farkında da olmayabilirsiniz) sistem çok güvenlikli olduğu için hata verebilir.Bazen iphone telefonlardan ödeme yapılırken hata verebiliyor. Android telefon veya tabletlerden veya kişisel bilgisayarınızdan deneyiniz.
Kredi Kartı ile ödeme sistemimiz 128 megabit ile şifrelenmektedir. “3D” güvenliklidir.
Konaklama tarihinize 30 gün veya daha fazla gün kala rezervasyon iptali yaparsanız, yatırmış olduğunuz ön ödeme miktarının tamamı yanıyor. Ama illa ki bu rezervasyon iptalini bize yazılı olarak bildirmek zorundasınız. 29 gün ve daha yakın zamanlarda iptal ederseniz diğer geri kalan ödeyecek olduğunuz miktarın tamamı tarafınızdan tahsil edilir.
Havuzların suyu dünyanın hiçbir yerinde günlük olarak değişmez, zaten bahsedilen su miktarı ortalama 70 – 80 ton civarlarındadır. Havuzu boşaltmak 2 gün, tekrar doldurmak için ise en az 3 güne ihtiyaç duyulmaktadır. Havuzların günlük bakımı periyodik olarak yapılır, ölçümleri yapıldıktan sonra, gerekli kimyasal maddeleri ihtiyacı kadar kullanılır. Ve havuz temizliği, her gün sabah erken saatte görevli personel tarafından yapılmaktadır.