0533 197 48 83
Tatil Çantası Nasıl Hazırlanır?
Tatil sezonunun açılmasına az bir süre kala tatil çantası hazırlıkları da başlar. Nitekim akıllıca düşünülmüş ve planlanmış bir tatilin iyi geçmesi sadece tatil beldesinin konforundan değil iyi hazırlanmış bir tatil çantasından da geçer. 
/ Blog — Tatil Çantası Nasıl Hazırlanır?

Öncelikle çanta hazırlıklarına başlamadan ne tür bir tatil programı seçildiğini gözden geçirmek ve tatil çantasını bu yönde hazırlamak gerekir. Sıcak iklimlerde yapılacak tatil için çantada bulunması gerekenler farklı olacak; soğuk iklimlerde yapılacak tatiller için farklı ihtiyaçlar doğacaktır.

Uçak yolculuklarında kabin boy ölçülerine uygun valiz hazırlanması gerekir. Aynı şekilde şehirlerarası otobüs firmalarının da farklı bagaj standartları mevcuttur. Bir sonraki adımda dolaptaki giysilerin tek tek tatil beldesine uygunluğu araştırılmalı ve gereksiz kalabalık edecek giysilerin tatil çantasına konulmaması gerekir.

Sonraki adımda tatil beldesinin ihtiyaçları ve iklimi araştırıldıktan sonra sıra bu iklim ve ihtiyaçlara uygun eşyaların teminidir. Temin işleminden önce kâğıt üzerinde kapsamlı bir liste çıkarılmalıdır. Bu sayede tedirginlik ve kafa karışıklığı önlenmiş olur.

Her tatil beldesinin iklim çeşidi ve ihtiyaçları farklı olduğundan tatil beldesine göre değişen kıyafetler, ayakkabılar ve çeşitli tatil ekipmanları mevcuttur. Örneğin, kayak merkezlerine yakın bir tatil beldesi için kayak takımı almak ve olabildiğince kalın giysiler seçmek gerekir. Keza sıcak iklimler için tercihler bikini, mayo, güneş kremi, sandalet şeklinde olmalıdır.

Ancak nerede olursa olsun tatil çantasından asla eksik edilmemesi gereken eşyalar mevcuttur. Örneğin, pil, fener, ilk yardım kiti, şarj aletleri, priz dönüştürücü, kulaklık, küçük el çantası, el ve vücut havluları, nemlendirici krem, vücut losyonu, boyun yastığı, gözlük, battaniye, şal, kitap, şemsiye, iğne ve iplik, poşet, yağmurluk, böcek ilacı gibi ihtiyaçlar tatil beldesi fark etmeksizin her zaman işe yarar.

S.S.S

Vakıfbank'a ödeme yapabilirsiniz. Başka banka için iletişime geçiniz

Öncelikle Kredi Kartınızın internet alışverişine açık olduğundan emin olunuz. Kredi kartı bilgilerinin (kart numarası, güvenlik kodu, son kullanma tarihi) güncel ve hatasız olması, kartın Visa, Master Card  olması, kullanılabilir limitin yeterli olması, kartın internet üzerinden alışveriş yapmaya izinli olması ve 3D Secure ile yetkilendirilmiş olması gerekmektedir.Satın alma sırasında gerekli koşulları tam olarak sağlanan ödeme yöntemi, internet bağlantısında da bir problem yaşanmadıysa, işleminizin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi beklenmektedir.Sorunun devam etmesi durumunda bankanızla veya tarafımız ile iletişime geçmenizi rica ederiz.
Web Sitemiz 128 Megabit SSL Güvenlik Sertifikası ve 3D Ödeme Sistemi kullanmaktadır bu sayede güvenli bir şekilde kredi kartınız ile işlem sağlayabilirsiniz.
Havale ile Ödeme: Tarafınıza iletilen Banka hesap bilgilerimize ön ödeme (%35) tutarını Havale/EFT yöntemi ile yapabilirsiniz.Kredi Kartı ile Ödeme: Web sitemiz üzerinden Rezervasyon işleminize devam ederek kredi kartı ile ödeme seçeneğini tercih etmenizin hemen ardından (%35) işleminizi tamamlamış olacaksınız.Nakit Ödeme: Konaklama bedelinizin kalan tutarı villanıza giriş yaptığınız gün nakit olarak tahsil edilmektedir.