Ölüdeniz

ÖLÜDENİZ…

Kaya köyden sonra yönünüzü Ölüdeniz’e çevirdiniz ama küçük bir öneri spor ayakkabılarınız yanınızdaysa Likya Yolu Kültür Rotasına sapmalısınız.

Doğanın içinde kiralık villada tatilin var olduğunu deneyimlemenin keyfi paha biçilemez.

/ Blog — Ölüdeniz

Likya Yolu, Fethiye'den Antalya'ya kadar uzanan toplam 535 km'lik bir parkur.

Genelde insanların belirli parkurlar seçerek yürüdüğü bu yol, dünyanın en iyi 10 yürüyüş parkuru arasında gösteriliyor.

İştah açıcı dağ kekikleri arasında başlayan yürüyüş, çamlar arasında ilerledikçe oksijen patlamasına dönüşüyor.

Ayaklarınızın yere değmedi anlarda, kayaların üzerinden iplere tutunarak geçiyorsunuz.

Doğaseverler tarafından işaretlenen kırmızı beyaz çizgiler ise yönünüzü bulmanızı kolaylaştırıyor.

Patikaları aştınız, ormanları geçtiniz yeşilin sonunda sizi masmavi bir kapı karşılıyor…

Mavi ama tarifsiz bir mavi… Mavi ile yeşilin karışmış alacalı bir hal aldığını düşünün… Mavi desem değil, yeşil desem hiç değil… Turkuaz olarak tanımlanıyor ama bence tarifsiz mavi demek daha çok anlam katıyor…

Babadağ’dan uçuşan paraşütlerin gölgesinde muazzam bir mavilik… Durgun suyundan ötürü Ölüdeniz adını aldığı düşünülse de kavuşamayan bir çift aşığın hikayesi de efsane olarak anlatılıyor.

Efsaneye göre, balıkçı bir genç, Belce kız adında bir güzele aşık olur. Balıkçı genç denizdeyken bir fırtına kopar, genç kaptana Belce Kız'ın olduğu koyu gösterir  ve bu koya sığınma teklif eder. Ne var ki kaptan (babası olduğu rivayet edilir) kabul etmez ve kavgaya tutuşurlar. O kavga balıkçı aşığın sonu olur, denize düşen genç oracıkta can verir. Sevgilisinin öldüğünü duyan genç kız ise kayalıklardan atlayıp intihar eder. O günden sonra gencin öldüğü yere Ölüdeniz, kızın atladığı koya ise Belce kız denir.

Belce kız koyu ne kadar hırçın ve dalgalı ise Ölüdeniz Belce Kız'ın aksine hep sakin ve durgundur. Cam gibi berrak bir su, yüzme bilmeyenlerin bile rahatlıkla kendini bırakacağı bir tutku…

Ölüdeniz ’de kulaç atarken, gökyüzündeki paraşüt sevdalılarını izler hayallere dalarsınız.

Bakmayın sularının durgun, yeşilinin huzur olduğuna. Başka bir yüzü de adrenalindir Ölüdeniz ’in… Eğer Ölüdeniz’deyseniz bu eşsiz manzaraya bir de Babadağ eteklerinden süzülerek bakmalısınız.

Çünkü sadece Türkiye’nin değil dünyanın en iyi yamaç paraşütü pistlerinin bulunduğu Babadağ’ın dibindesiniz. Bu güzelliği yaşamak, bu heyecanı duymak için dünyanın başka ucundan gelen sayısız macera tutkunu bulunuyor.

Ve siz bu deneyimi yaşamak için en doğru adresteyseniz tek yapmanız gereken, Babadağ’a doğru hareket, sonrası ise kanatsız özgürlük…

Macera düşkünleri için bir öneri de jip safari. Kıvrımlı engebeli yollardan dağları aşıp, dereleri geçiyorsunuz. Ne toz, ne toprak, ne de doğa korkutuyor insanı…

Bu muazzam bölgemizde konaklamak isterseniz bir çok kiralık villa seçeneğimizle sitemizi https://www.villabuki.com/ ziyaret edebilirsiniz.

S.S.S

Kredi kartınız internete açık olmayabilir.Limitiniz yeterli olmayabilir.Limitiniz yeterlidir ama bankanız tarafından, sizin bilginiz dışında internet harcamalarına limit konulmuş olabilir.Taksitli ödeme seçeneği seçtiyseniz ve kredi kartınız BONUS/WORLD özellikli değil ise olmayabilir.Bazı internet tarayıcılarından kaynaklanan problemlerden dolayı olmayabilir.Bilgisayarınızda veya telefonunuzda virüs var ise (siz farkında da olmayabilirsiniz) sistem çok güvenlikli olduğu için hata verebilir.Bazen iphone telefonlardan ödeme yapılırken hata verebiliyor. Android telefon veya tabletlerden veya kişisel bilgisayarınızdan deneyiniz.
Kredi Kartı ile ödeme sistemimiz 128 megabit ile şifrelenmektedir. “3D” güvenliklidir.
Konaklama tarihinize 30 gün veya daha fazla gün kala rezervasyon iptali yaparsanız, yatırmış olduğunuz ön ödeme miktarının tamamı yanıyor. Ama illa ki bu rezervasyon iptalini bize yazılı olarak bildirmek zorundasınız. 29 gün ve daha yakın zamanlarda iptal ederseniz diğer geri kalan ödeyecek olduğunuz miktarın tamamı tarafınızdan tahsil edilir.
Havuzların suyu dünyanın hiçbir yerinde günlük olarak değişmez, zaten bahsedilen su miktarı ortalama 70 – 80 ton civarlarındadır. Havuzu boşaltmak 2 gün, tekrar doldurmak için ise en az 3 güne ihtiyaç duyulmaktadır. Havuzların günlük bakımı periyodik olarak yapılır, ölçümleri yapıldıktan sonra, gerekli kimyasal maddeleri ihtiyacı kadar kullanılır. Ve havuz temizliği, her gün sabah erken saatte görevli personel tarafından yapılmaktadır.