0533 197 48 83
Ölüdeniz

ÖLÜDENİZ…

Kaya köyden sonra yönünüzü Ölüdeniz’e çevirdiniz ama küçük bir öneri spor ayakkabılarınız yanınızdaysa Likya Yolu Kültür Rotasına sapmalısınız.

Doğanın içinde kiralık villada tatilin var olduğunu deneyimlemenin keyfi paha biçilemez.

/ Blog — Ölüdeniz

Likya Yolu, Fethiye'den Antalya'ya kadar uzanan toplam 535 km'lik bir parkur.

Genelde insanların belirli parkurlar seçerek yürüdüğü bu yol, dünyanın en iyi 10 yürüyüş parkuru arasında gösteriliyor.

İştah açıcı dağ kekikleri arasında başlayan yürüyüş, çamlar arasında ilerledikçe oksijen patlamasına dönüşüyor.

Ayaklarınızın yere değmedi anlarda, kayaların üzerinden iplere tutunarak geçiyorsunuz.

Doğaseverler tarafından işaretlenen kırmızı beyaz çizgiler ise yönünüzü bulmanızı kolaylaştırıyor.

Patikaları aştınız, ormanları geçtiniz yeşilin sonunda sizi masmavi bir kapı karşılıyor…

Mavi ama tarifsiz bir mavi… Mavi ile yeşilin karışmış alacalı bir hal aldığını düşünün… Mavi desem değil, yeşil desem hiç değil… Turkuaz olarak tanımlanıyor ama bence tarifsiz mavi demek daha çok anlam katıyor…

Babadağ’dan uçuşan paraşütlerin gölgesinde muazzam bir mavilik… Durgun suyundan ötürü Ölüdeniz adını aldığı düşünülse de kavuşamayan bir çift aşığın hikayesi de efsane olarak anlatılıyor.

Efsaneye göre, balıkçı bir genç, Belce kız adında bir güzele aşık olur. Balıkçı genç denizdeyken bir fırtına kopar, genç kaptana Belce Kız'ın olduğu koyu gösterir  ve bu koya sığınma teklif eder. Ne var ki kaptan (babası olduğu rivayet edilir) kabul etmez ve kavgaya tutuşurlar. O kavga balıkçı aşığın sonu olur, denize düşen genç oracıkta can verir. Sevgilisinin öldüğünü duyan genç kız ise kayalıklardan atlayıp intihar eder. O günden sonra gencin öldüğü yere Ölüdeniz, kızın atladığı koya ise Belce kız denir.

Belce kız koyu ne kadar hırçın ve dalgalı ise Ölüdeniz Belce Kız'ın aksine hep sakin ve durgundur. Cam gibi berrak bir su, yüzme bilmeyenlerin bile rahatlıkla kendini bırakacağı bir tutku…

Ölüdeniz ’de kulaç atarken, gökyüzündeki paraşüt sevdalılarını izler hayallere dalarsınız.

Bakmayın sularının durgun, yeşilinin huzur olduğuna. Başka bir yüzü de adrenalindir Ölüdeniz ’in… Eğer Ölüdeniz’deyseniz bu eşsiz manzaraya bir de Babadağ eteklerinden süzülerek bakmalısınız.

Çünkü sadece Türkiye’nin değil dünyanın en iyi yamaç paraşütü pistlerinin bulunduğu Babadağ’ın dibindesiniz. Bu güzelliği yaşamak, bu heyecanı duymak için dünyanın başka ucundan gelen sayısız macera tutkunu bulunuyor.

Ve siz bu deneyimi yaşamak için en doğru adresteyseniz tek yapmanız gereken, Babadağ’a doğru hareket, sonrası ise kanatsız özgürlük…

Macera düşkünleri için bir öneri de jip safari. Kıvrımlı engebeli yollardan dağları aşıp, dereleri geçiyorsunuz. Ne toz, ne toprak, ne de doğa korkutuyor insanı…

Bu muazzam bölgemizde konaklamak isterseniz bir çok kiralık villa seçeneğimizle https://www.villabuki.com/ takip edebilirsiniz.

S.S.S

Vakıfbank'a ödeme yapabilirsiniz. Başka banka için iletişime geçiniz

Öncelikle Kredi Kartınızın internet alışverişine açık olduğundan emin olunuz. Kredi kartı bilgilerinin (kart numarası, güvenlik kodu, son kullanma tarihi) güncel ve hatasız olması, kartın Visa, Master Card  olması, kullanılabilir limitin yeterli olması, kartın internet üzerinden alışveriş yapmaya izinli olması ve 3D Secure ile yetkilendirilmiş olması gerekmektedir.Satın alma sırasında gerekli koşulları tam olarak sağlanan ödeme yöntemi, internet bağlantısında da bir problem yaşanmadıysa, işleminizin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi beklenmektedir.Sorunun devam etmesi durumunda bankanızla veya tarafımız ile iletişime geçmenizi rica ederiz.
Web Sitemiz 128 Megabit SSL Güvenlik Sertifikası ve 3D Ödeme Sistemi kullanmaktadır bu sayede güvenli bir şekilde kredi kartınız ile işlem sağlayabilirsiniz.
Havale ile Ödeme: Tarafınıza iletilen Banka hesap bilgilerimize ön ödeme (%35) tutarını Havale/EFT yöntemi ile yapabilirsiniz.Kredi Kartı ile Ödeme: Web sitemiz üzerinden Rezervasyon işleminize devam ederek kredi kartı ile ödeme seçeneğini tercih etmenizin hemen ardından (%35) işleminizi tamamlamış olacaksınız.Nakit Ödeme: Konaklama bedelinizin kalan tutarı villanıza giriş yaptığınız gün nakit olarak tahsil edilmektedir.