0533 197 48 83
Meis Adası
Daha önce gittiniz mi bilmiyoruz ama Meis Adası'nı yapılacaklar listenizin en başına koymakta fayda var. 
/ Blog — Meis Adası

Rengârenk evleri, ağzınızı sulandıracak güzellikte küçük balık restoranları ve doğal zenginlikleri ile Meis Adası'nda huzurlu bir tatile hazır olun. Ada,  on iki Yunan adasından sadece biridir. Yunanistan'da bir ada, ama çok uzak değil, Türkiye'den 2 km. Meisi adası, Yunanistan'ın Symi adası gibi görünse de,  diğer Yunan adaları gibi gerçekten eşsizdir. Tarihsel olarak, ada ziyaretçileri için oldukça tatmin edicidir. Rodos Şövalyelerinden  Osmanlılara kadar  pek çok medeniyet ve ittifak adada hakimiyet kurmuştur. 

Dünya Savaşı'ndan sonra kalıcı olarak Yunanistan'a devredildi. Adanın birçok medeniyet tarafından yönetildiğini söyledik, tabii ki tarihsel anlamda bu medeniyetlerin rüzgarları bölgede hissediliyor. İster kültürel ister yerleşim bölgesinde olsun, Meisi Adası tarihi izleri sayesinde gezinizi unutulmaz kılacaktır. Bazıları dar, eğlence alanlarının bol olduğu büyük yerleri sever, bazıları ise boş günleri sever. Dinlenmek, şehir yorgunluğundan kurtulmak, deniz kenarındaki meyhanelerde  fonda Yunanca şarkılar çalsın istiyor. Bu yönü tercih ederseniz Meisi Adası bu anlamda ihtiyacınızı tam olarak karşılayan bir bölgedir. Küçük bir ada olması trafiği olumsuz etkilemez, aksine adanın hava limanı vardır. Aynı zamanda Antalya Kaş'tan adaya düzenli feribot kalkmaktadır. Adanın etrafı sarp kayalıklar ve çöküntülerle çevrili  olduğu için bölgeye sadece doğu kıyısından ulaşılabiliyor. Ve yine doğu bölgesindeki Magisti köyü adanın tek yerleşim yeridir. Yani adada gezilecek ve görülecek tek yer Magist köyü. Ancak bu  bir problem değil aksine kalabalıktan sıkılmamanın eşsiz keyfi ile adada tatilinize devam edeceksiniz. 

Meis adası

Ada küçük ama güzelliği inanılmaz. Tabii ki, hala yapılacak çok şey var. Dilerseniz kumsalda deniz keyfi yapabilir, tepeye çıkıp adaya ve Antalya'ya bakabilir, dilerseniz Yunanistan'a özgü dar ve rengarenk evlerin çevrelediği sokaklarda yürüyüş yapabilirsiniz. Ama hepsini yapmadan sakın adadan ayrılmayın, yapmak istediğiniz her türlü aktivite sizi çok mutlu edecektir. Meis adasına vardığınızda bu vaatleri çoktan duymuşsunuzdur çünkü ada sizi daha ilk dakikalardan itibaren coşkuyla karşılar. Adaya sadece doğudan ulaşım var dedik ama adanın doğu girişinin arkasındaki bu eşsiz yapıya deniz taksiye binerek doğanın tüm güzelliklerini ve mavisini içinde barındıran Mavi Mağara adındaki bir mağaraya ulaşabilirsiniz. 70 metre yüksekliğindeki bu mağarayı ziyaret etmeden ve koyu ama masmavi sularında yüzmeden Meis gezinizi sonlandırmayın. 

2001 nüfus sayımına göre adanın nüfusu 406'dır ve bu sayı yaz aylarında hızla artmaktadır. Akdeniz ikliminin özelliklerini yaşayan Meis'e yaz aylarında dilediğiniz zaman gidebilirsiniz.

S.S.S

Vakıfbank'a ödeme yapabilirsiniz. Başka banka için iletişime geçiniz

Öncelikle Kredi Kartınızın internet alışverişine açık olduğundan emin olunuz. Kredi kartı bilgilerinin (kart numarası, güvenlik kodu, son kullanma tarihi) güncel ve hatasız olması, kartın Visa, Master Card  olması, kullanılabilir limitin yeterli olması, kartın internet üzerinden alışveriş yapmaya izinli olması ve 3D Secure ile yetkilendirilmiş olması gerekmektedir.Satın alma sırasında gerekli koşulları tam olarak sağlanan ödeme yöntemi, internet bağlantısında da bir problem yaşanmadıysa, işleminizin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi beklenmektedir.Sorunun devam etmesi durumunda bankanızla veya tarafımız ile iletişime geçmenizi rica ederiz.
Web Sitemiz 128 Megabit SSL Güvenlik Sertifikası ve 3D Ödeme Sistemi kullanmaktadır bu sayede güvenli bir şekilde kredi kartınız ile işlem sağlayabilirsiniz.
Havale ile Ödeme: Tarafınıza iletilen Banka hesap bilgilerimize ön ödeme (%35) tutarını Havale/EFT yöntemi ile yapabilirsiniz.Kredi Kartı ile Ödeme: Web sitemiz üzerinden Rezervasyon işleminize devam ederek kredi kartı ile ödeme seçeneğini tercih etmenizin hemen ardından (%35) işleminizi tamamlamış olacaksınız.Nakit Ödeme: Konaklama bedelinizin kalan tutarı villanıza giriş yaptığınız gün nakit olarak tahsil edilmektedir.