0533 197 48 83
Likya Yolu Turu
Likya yolu, yürüyüşçüler için çok uzun ve büyüleyici bir rota. Yürüyüşe çıkmaya karar verenler, gerekli malzemeleri yanlarına almalıdır. Yol uzun olsa da doğa ile iç içe olmak ve muhteşem güzelliğinin tadını çıkarmak için harika bir fırsat. Likya Yolu'nda yaklaşık 30 km yürüyüş yapabilirsiniz.
/ Blog — Likya Yolu Turu

Likya Yolu, doğa tutkunları ve maceraperest kaşifler için mükemmel bir rotadır.Likya Yolu aynı zamanda Türkiye'nin bilinen en uzun yürüyüş parkurudur. Likya yolu kaç kilometredir? Fethiye'den Antalya'ya giden yol toplam  535 km'dir. Bu rota 2015 yılında  509 km iken 2021 yılında 535 km'ye ulaşmıştır. Likya Yolu'nun son etabı Geyikbayırı'dır.Bu yol, birimlere rehberlik eder, Teke Yarımadası'nda patikalar yapar ve patika oluşturur. 

Likya yolu


Likya Yolu kaç gündür? 


Bu soru, insanların ne kadar hızlı hareket ettiklerine ve bölgelerde ne kadar kaldıklarına bağlıdır. Turistler bu rotayı 21 günde tamamlayabiliyor. Aynı zamanda  eşsiz doğal güzelliklerle çevrili ve görsel olarak oldukça huzurlu Likya Yolu boyunca bir yolculuğa çıkan kişiler, belirli bölgelerde daha uzun süre kalarak yolculuğun tadını çıkarmaya vakit bulabilirler.


Likya Yolu için hangi malzemeler gereklidir? 


Yürüyüş tutkunları mevsime uygun hareket etmeyen giysiler tercih etmelidir. Aynı zamanda doğru yürüyüş ayakkabılarını da seçmelisiniz. Yürüyüş ayakkabısı (mevsime bağlı olarak), su matarası, düdük, çakı, şapka, sırt çantası, çadır, uyku tulumu, el feneri, far, yağmurluk, ilk yardım çantası, kibrit ve haritanız olmalıdır. Aynı zamanda ayrılmadan önce  Likya Yolu iOS uygulamasını cihazlarınıza indirin.Bu uygulama internete bağlı olmadığı için  direkt olarak insanlara hitap edebilmektedir. Likya Yolu üzerinde yaklaşık  19 antik kent bulunmaktadır. Pınaraören Sitesi, Olympos Antik Kenti ve Simena Antik Kenti gibi birçok tarihi mekana rastlayabilirsiniz. İnsanlar sokağa çıkmadan  mutlaka  su getirmeli. Çünkü bazı bölgelerde suya ulaşmanın bir yolu olmayabilir.Adrasan'da su olduğu için bölgede depolanarak taşınabilir. Çadırın kurulacağı yer hava kararmadan belirlenmelidir. Gelidonya Feneri'nde akrepler yoğun olduğu için kamp yapmak tavsiye edilmez. Görsel olarak ise Demre ve Gelidonya tepelerinin manzarası muhteşem. Kişiler  konserve yiyecekler yerine uzun süreli enerji sağlayan yiyecekler yemelidir.

S.S.S

Vakıfbank'a ödeme yapabilirsiniz. Başka banka için iletişime geçiniz

Öncelikle Kredi Kartınızın internet alışverişine açık olduğundan emin olunuz. Kredi kartı bilgilerinin (kart numarası, güvenlik kodu, son kullanma tarihi) güncel ve hatasız olması, kartın Visa, Master Card  olması, kullanılabilir limitin yeterli olması, kartın internet üzerinden alışveriş yapmaya izinli olması ve 3D Secure ile yetkilendirilmiş olması gerekmektedir.Satın alma sırasında gerekli koşulları tam olarak sağlanan ödeme yöntemi, internet bağlantısında da bir problem yaşanmadıysa, işleminizin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi beklenmektedir.Sorunun devam etmesi durumunda bankanızla veya tarafımız ile iletişime geçmenizi rica ederiz.
Web Sitemiz 128 Megabit SSL Güvenlik Sertifikası ve 3D Ödeme Sistemi kullanmaktadır bu sayede güvenli bir şekilde kredi kartınız ile işlem sağlayabilirsiniz.
Havale ile Ödeme: Tarafınıza iletilen Banka hesap bilgilerimize ön ödeme (%35) tutarını Havale/EFT yöntemi ile yapabilirsiniz.Kredi Kartı ile Ödeme: Web sitemiz üzerinden Rezervasyon işleminize devam ederek kredi kartı ile ödeme seçeneğini tercih etmenizin hemen ardından (%35) işleminizi tamamlamış olacaksınız.Nakit Ödeme: Konaklama bedelinizin kalan tutarı villanıza giriş yaptığınız gün nakit olarak tahsil edilmektedir.