0533 197 48 83
Kiralama Şartları ve Sözleşme

Amaç ve Taraflar

Bu sözleşme; villayı kiralayan (sözleşmede müşteri olarak anılacaktır) ile villayı kiraya veren (sözleşmede www.villabuki.com  olarak anılacaktır) arasında villanın belirli tarihler arasında kiralanması durumunda tarafların uyması gereken hususları belirtmek amacı ile hazırlanmıştır.

www.villabuki.com internet sitesinde yer alan villalardan herhangi birine rezervasyon yaptıran müşteri bu sözleşmede yer alan şartları kabul etmiş sayılır. Sözleşme şartlarından herhangi birine aykırı davranış www.villabuki.com rezervasyonu iptal etme, müşterinin villayı terk etmesini isteme, alınan kapora, depozito ve kira bedelini iade etmeme ve ödenmemiş olan kira bedelinin tamamını talep etme hakkı verir.

Rezervasyon ve Ödeme

İnternet sitemizde yer alan villalarımıza sitemizde yer alan rezervasyon formu, telefon veya elektronik posta ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. Bunun için villayı kiralamak istediğiniz tarihleri belirtip ulaşım ve ödeme bilgilerinin tarafımıza gönderilmesi yeterlidir. Ön rezervasyon yapıldıktan toplam ücretin %35’i ön ödeme olarak alınmaktadır. Tarafınıza bildirilen ön ödeme tutarının villa işletmesinin belirlemiş olduğu süre içerisinde havale, eft, kredi kartı ile ödenmesi durumunda villa adınıza rezerve edilir. Ön ödeme tutarının alınmasından sonraki gün yada aynı gün müşteriye kiralama onay belgesi gönderilir. Bu belgede toplam kiralama ücreti, kapora miktarı, villanın kiralandığı tarihler gibi bilgiler yer almaktadır.

Ön ödemenin yatırılmaması durumunda www.villabuki.com müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme, aynı villayı başkasına rezerve etme hakkını saklı tutar.

Villa kiralama ücretinin kalanı kiralama sözleşmesi yapıldıktan ve villanın kontrolleri yapılıp villa müşteriye teslim edildiği zaman villa sahibine veya yetkilisine peşin olarak ödenir.

Villada yer alan eşyaların hasar görme ve kaybolma ihtimaline karşı villanın ilk teslim anında peşin olarak alınan iadeli hasar depozitosu villadan ayrılırken herhangi bir hasar ve kayıp olmaması durumunda iade edilir.

Villaya Giriş ve Çıkış

Villaya giriş saati villa işletmesi tarafından belirlenmektedir. Her villa için bu saat değişiklik gösterebilir. Belirtilen saatten önce gelinmesi durumunda oluşabilecek sorunlardan www.villabuki.com  sorumlu tutulamaz. Temizliğin erken bitmesi veya bir önceki müşterinin villadan erken ayrılması gibi durumlarda villa sahibi villaya 16.00’dan önce giriş yapılması konusunda esneklik gösterebilir.

Villadan ayrılış saati aynı şekilde villa işletmesinin belirlemiş olduğu şekilde bildirilir. Hem villa sahibinin hem sonraki müşterinin mağdur olmaması için bu saatlere azami dikkat edilmesi gerekmektedir. Müşterinin kendi isteği ile erken çıkış yapması durumunda villa sahibi ve www.villabuki.com 24 saat önceden bilgi verilmesi zaruridir, ancak bu durumda konaklama ücreti iadesi yapılmayacaktır.

Villanın teslim edilme günlerinde villa sahipleri ayrıca temizlikte yaptığından yoğunluk nedeni ile villada hasar ve kayıp kontrolü yapılmadan villadan çıkış yapılması durumunda depozito müşterinin banka hesabına gönderilebilecektir.

Villa Kapasitesi

Villalarımıza internet sitemizde belirtilen kapasitenin üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Ancak bu durum bazı villalarda değişiklik gösterebilir. Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri villada konaklayacak kişi sayısında artış yapmak isterse www.villabuki.com rezervasyon sorumlusu yada yetkilisine müracaat edilecek ve villanın durumuna www.villabuki.com onay vermesine göre bu değişiklik onaylanabilecektir. Bu durumda  villa işletmesinin talep etmesi halinde müşteriden ilave ücret talep edilebilir.

Villaya giriş yapıldıktan sonra rezervasyon listesinde belirtilen misafirler dışında villaya kesinlikle misafir kabul edilmemektedir. Aksi takdirde www.villabuki.com misafirlerin villayı terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama süresi bitmeden villanın tamamen boşaltılmasını isteme, ilave ücret talep etme hakkını saklı tutar.

Villanın kiralanması aşamalarının tümü müşterinin beyanı doğrultusunda yapıldığından müşteri doğru ve eksiksiz bilgi vermekle yükümlü olmanın yanı sıra yanlış bilgi verme neticesinde doğabilecek tüm işlemlerden sorumludur.

Villa Temizliği ve İlave Giderler

Web sitemizde belirtilmiş olan villalarımızda kiralama fiyatlarına giriş temizliği, 2 (iki) hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf değişimi fiyatlara dahildir. Bunlar dışında talep edilecek olan her türlü temizlik ve havlu, çarşaf değişimi ücretlidir.

Havuz ve bahçe bakımı sabah erken saatlerde yapılmakta olup havuzda yaşanabilecek herhangi bir teknik arıza www.villabuki.com tarafından giderilecektir. Villanın havuz, bahçe ve diğer demirbaşların periyodik bakımının aksamadan yapılabilmesi için görevli personelin villaya girişine müsaade edilmelidir.

Aksi belirtilmedikçe villanın elektrik, su, gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı gibi giderler fiyatlara dâhildir. İnternet sitemizde her villada havuz aydınlatması, klima ve internet bağlantısı olmayabileceğinden villayı kiralamadan önce aradığınız özelliklerin villada olup olmadığını dikkatlice kontrol ediniz.

Evcil Hayvan/Sigara

Aksi internet sitemizde belirtilmediği sürece villaya evcil hayvan getirilmesi yasaktır. Aksi taktirde www.villabuki.com kiralama sözleşmesini tek taraflı feshetme ve herhangi bir geri ödeme yapmaksızın müşteriyi evden çıkarma hakkını saklı tutar.

Villaların kapalı alanlarında sigara içmek yasaktır.

Fiyatlar

Villa kiralama bedelleri günlük/haftalık ve aylık olup, ön ödeme tutarı banka hesaplarımıza havale, EFT ve kredi kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir.