0533 197 48 83
Kekova
Ülkemiz yüzyıllar boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yaptığı için bölgelerimizin çoğunda çeşitli kültürel ve tarihi izler görülebilmektedir. Üç tarafı adalarla çevrili olması jeopolitik açıdan çok önemli ama aynı zamanda görülmeye değer doğal güzelliklere de sahip, görülmeye değer demek yeterli değil, güzelliklerine şahit olmalı ve anılarımızı yeryüzü cenneti ile süslemeliyiz. Yeryüzündeki doğal cennetlere sıklıkla rastladığımız en zengin yerlerden biri olan Antalya'da, tarihin her köşesinde hissedilen ve "Cennetin böyle bir yeri olsaydı" diyen bir güzellik var. Kekova işte bu doğmuş cennetlerden biri... Bu güzelim Kekova, sit alanı ilan edilmiş, huzurlu bir yer, doğası, kuş parkı ve kültürü...
/ Blog — Kekova

1990 yılında Orman Bakanlığı tarafından sit alanı ilan edilen Kekova, Antalya'nın Demre ilçesi yakınlarında bulunan, yüksek kayalıklarla çevrili güzel ve güzel bir adadır. Kekova antik şehri, korunan bir yer olduğu için ülkenin ender bakir yerlerinden biridir. Bu özelliği, ziyaretçilerine tüm güzelliklerini özgürce sunmasını sağlamıştır. Kekova'da dolaşırken, her adımda tarihin izlerini bulabilirsiniz. Lahitler, batık şehirler, antik tiyatro kalıntıları, kaya mezarları sizi tarihi bir yolculuğa çıkaracak ve ören yerlerini ziyaret edenlerin hayranlığına hayran kalacaksınız. Ancak bölge eski çağlarda deniz suyunun yükselişi altında olduğu için tarihi kalıntıların çoğu sular altında kalmış. Bu nedenle Kekova'da dolaşırken sizi büyülemeye hazır denize batmış bir şehir ve şehir kalıntılarıyla karşılaşmanız mümkün. Tarihsel olarak çok faydalı olan Kekova, ülkemizdeki en önemli yaz turizmi destinasyonlarından biridir.

Kekova batık şehir


Kekova Denizi'nin çok güzel bir özelliği var ki bu bölge Akdeniz'in en temiz sularına ev sahipliği yapıyor. Temiz suyu, çocuklarınızın denizde bol bol vakit geçirmesi için güvenlidir. Ayrıca adanın çevresinde irili ufaklı adalar da bulunmaktadır. Kekova'da masmavi denizin yeşil adaları ve enginlikleri, tırmanışları ve Kekova'daki Simena Kalesi'ni görmeleri, özellikle gün batımının kızıllığında paha biçilmez manzaralar sunuyor. Kekova'nın etrafı kayalıklarla çevrili olduğu için sunduğu yeşil ve mavi güzellik her yerden izlenebiliyor. Yıl boyunca yerli ve yabancı turistleri ağırlayan Kekova, kısmen su altında, kısmen karada çok özel bir bölge. Bu özelliği sayesinde dünyada değil daha çok ülkemizde görüldüğü için sayılı şehirlerden biridir. Sit alanı olduğu için Kekova'nın bakir ve temiz deniz suyu sevindiricidir. Aktif bir gece hayatı beklentisiyle bölgeye gelen tatilciler hayal kırıklığına uğramaya mahkumdur. Aksine, şehrin koşuşturmacasından kaçmak, zihinsel ve fiziksel olarak rahatlamak isteyenler için burası çok daha ideal. Yazın sıcağını masmavi sularda atmak, akşam yemeklerini küçük ve ıssız balık lokantalarında yemek, hafif dalgalarla altın geceyi izlemek isteyen tatilciler için Kekova ideal ve keyifli bir seçim.

S.S.S

Vakıfbank'a ödeme yapabilirsiniz. Başka banka için iletişime geçiniz

Öncelikle Kredi Kartınızın internet alışverişine açık olduğundan emin olunuz. Kredi kartı bilgilerinin (kart numarası, güvenlik kodu, son kullanma tarihi) güncel ve hatasız olması, kartın Visa, Master Card  olması, kullanılabilir limitin yeterli olması, kartın internet üzerinden alışveriş yapmaya izinli olması ve 3D Secure ile yetkilendirilmiş olması gerekmektedir.Satın alma sırasında gerekli koşulları tam olarak sağlanan ödeme yöntemi, internet bağlantısında da bir problem yaşanmadıysa, işleminizin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi beklenmektedir.Sorunun devam etmesi durumunda bankanızla veya tarafımız ile iletişime geçmenizi rica ederiz.
Web Sitemiz 128 Megabit SSL Güvenlik Sertifikası ve 3D Ödeme Sistemi kullanmaktadır bu sayede güvenli bir şekilde kredi kartınız ile işlem sağlayabilirsiniz.
Havale ile Ödeme: Tarafınıza iletilen Banka hesap bilgilerimize ön ödeme (%35) tutarını Havale/EFT yöntemi ile yapabilirsiniz.Kredi Kartı ile Ödeme: Web sitemiz üzerinden Rezervasyon işleminize devam ederek kredi kartı ile ödeme seçeneğini tercih etmenizin hemen ardından (%35) işleminizi tamamlamış olacaksınız.Nakit Ödeme: Konaklama bedelinizin kalan tutarı villanıza giriş yaptığınız gün nakit olarak tahsil edilmektedir.