Kaş’ta Yapabilecekleriniz
Kaş bir geleni bir daha bırakmıyor. Akıllara düşen, yüreklere kazınan bu yer gelenlerle başka bir bağ, başka bir ilişki kuruyor. Gelen öyle bağlanıyor ki, alışılmış bütün değerlerinden vazgeçip, yeni bir hayata başlayan birçok yeni göç alıyor. Doğa, deniz ve sevimli küçük atmosferi misafirlerini adeta büyülüyor.
/ Blog — Kaş’ta Yapabilecekleriniz

Bakir doğası, yerlisinin eğitimli ve kibar insanlar oluşu, sokaklarda adaçayı satan köylü teyzelerin ve şehir kaçaklarının beraber aynı kabukta var olabilmesi, bir tatile sığmayacak kadar etkinlik ve gidecek yer barındırması ve bunlara rağmen hala ne magazinleşmiş, ne de sanayileşmiş olması ile bizce Türkiye’nin en iyi 3 yaz kaçamağından. Birçoğumuzun tatil planları yaparken hiç aklımızda yokken bile mutlaka göz gezdirdiği bölgelerden bir tanesi belkide Kaş. Bu küçük ve şirin belde özellikle dalış turizmi ile oldukça ünlü. Öyle ki 18 dalış merkezi ile Türkiyede en çok dalış merkezi bulunan tatil beldesi olarak anılıyor. Kaş’ın etrafında Istlada, Apollonia, İsinda, Kyaenai gibi antik kentlerin yanı sıra irili ufaklı ismi bilinmeyen birçok antik yerleşim alanı bulunuyor. Deniz manzaralı villaların da yerleşim alanı nedeni ile bölgede bulunduğunu söyleyebiliriz. Son olarak Kaş, Kalkan’a 35 km ulaşım mesafesinde.Bu mükemmel bölgede tatilinizi jukuzili villa,muhafazakar villa,deniz manzaralı villa,balayı villası,geniş aile ve grup villası gibi size özel villalarımızda konaklayabilirsiniz.

Tekne Turu Yapın

Kaş ve Demre arasında bulunan bölge, gerek tarihi zenginlikleri gerek tertemiz koylarıyla göz kamaştırıyor.Efendim anlat anlat bitmeyen Kaş’ın bir de tekne turları var ki en az bir gününüzü bu harika yolculuğa ayırmanız gerek.

Tekneler Nereden Kalkıyor?
Eski liman denilen merkezdeki limandan. Burada birçok boy tekne ve tur alternatifi mevcut ama genelde tüm gün süren, yemekli Kekova turlarına çıkıyor.

Program kabaca şu şekilde:
– Sabah erkenden yola çıkan tekneniz ile önce içinde bir kanyon ve mağara bulunan İnönü Koyu’na geliyorsunuz.
– Daha sonra Akvaryum Koyu’na. Burada deniz canlılığı hat safhada. Şnorkelle çok rahat görebiliyorsunuz.
– Öğle yemeğinizi yedikten sonra Tersane Koyu’na gidiyoruz. Burada bölgedeki depremlerden dolayı sular altında kalmış birçok tarihi eser mevcut. Buralarda yüzebiliyorsunuz.
– Sonraki durak Kekova ucundaki Batıkşehir Koyu. Burada teknelerin durması yasak.
– Sonrasında Kaleköy’e ayak basıp yaklaşık bir iki saat burada vakit geçiriyorsunuz. Sırada buradaki meşhur ev dondurması yapan yere gitmece var. Şeftalili, muzlu ve fındıklı olmak üzere sadece üç çeşit dondurma var (dönem dönem değişiyor) ancak tatları nefis. Tüm kullanılan ürünlerin kendilerinin yetiştirdiklerini özellikle belirttiler.
– Daha sonra şirin bir balıkçı koyu olan Üçağız’ı ziyaret ediyorsunuz. Sabah çıktığınız yolculuğunuz akşam altı civarı sonlanıyor.

Yamaç Paraşütü Yapın

Kaş’ta gökyüzüne baktığınız anda bir sürü renkli paraşüt ile karşılaşırsınız. Türkiye’deki sayılı uçuş noktalarından birisi olduğunu söyleyebiliriz Kaş’ın. Kaş’ta yamaç paraşütü yapmak isteyenler minibüslerle 9 kilometre yol giderek denizden 600 metre yükseklikteki Kırdavlı Tepesi’ne veya genellikle Asas Dağı’na çıkılıyor. Burada yapılan ilk eğitimin ardından uçuşa özel elbiseler giyiliyor. Ardından yamaç paraşütü pilotları eşliğinde gökyüzü yolculuğu başlıyor. Video görüntüleri ve fotoğraflar için ise ayrıca ödeme yapmak gerekiyor.

Kaş’ın Sırtlarından Efsane Bir Gün Batımı İzleyin

Bu fotoğraf yağmurlu bir güne denk geldi. Hele siz bi de açık bir havada buradaki gün batımın görecektiniz… Mest olurdunuz, mest! Son önerimiz biralarınızı kapıp, Kaş’ın sırtlarına çıkmanız ve bizim gibi kendinize bir tribün yapıp, zaten tek başına bile çok güzel olan Kaş manzarasını bir de gün batımında seyretmeniz.

Yanık Dondurma ve Tava Dondurmayı Tadın

Bu bölgenin meşhur tatlarından biri de yanık veya yanıksı dondurma. Öğrendiğimiz kadarı ile keçi sütünden yapılan dondurma pişirilme esnasında özellikle yakılıyormuş. Dondurmanın isli ve karemelize tadı bizim çok hoşumuza gitmedi ama yine de denemek lazım. Yanık dondurmayı meydandaki seyyar dondurmacılardan alabileceğiniz gibi bu dondurmayı yıllardır yapan Bankalar Caddesi’ndeki Nur Pastanesi’nden de alabilirsiniz.

Bir de Uzak Doğu’da oldukça popüler olan ve Kaş’ta yeni yeni moda olmaya başlayan tava dondurma da tadılası. Erimiş dondurma, dileğiniz eklemeler yapılarak kendinden donduruculu bir tava üzerinde rulolar şeklinde tekrardan dondurulup bir kaba konuyor. Hem yapımını izlemesi hem de yemesi zevkli. Onu da merkezdeki dondurmacılarda bulabilirsiniz.

S.S.S

Kredi kartınız internete açık olmayabilir.Limitiniz yeterli olmayabilir.Limitiniz yeterlidir ama bankanız tarafından, sizin bilginiz dışında internet harcamalarına limit konulmuş olabilir.Taksitli ödeme seçeneği seçtiyseniz ve kredi kartınız BONUS/WORLD özellikli değil ise olmayabilir.Bazı internet tarayıcılarından kaynaklanan problemlerden dolayı olmayabilir.Bilgisayarınızda veya telefonunuzda virüs var ise (siz farkında da olmayabilirsiniz) sistem çok güvenlikli olduğu için hata verebilir.Bazen iphone telefonlardan ödeme yapılırken hata verebiliyor. Android telefon veya tabletlerden veya kişisel bilgisayarınızdan deneyiniz.
Kredi Kartı ile ödeme sistemimiz 128 megabit ile şifrelenmektedir. “3D” güvenliklidir.
Konaklama tarihinize 30 gün veya daha fazla gün kala rezervasyon iptali yaparsanız, yatırmış olduğunuz ön ödeme miktarının tamamı yanıyor. Ama illa ki bu rezervasyon iptalini bize yazılı olarak bildirmek zorundasınız. 29 gün ve daha yakın zamanlarda iptal ederseniz diğer geri kalan ödeyecek olduğunuz miktarın tamamı tarafınızdan tahsil edilir.
Havuzların suyu dünyanın hiçbir yerinde günlük olarak değişmez, zaten bahsedilen su miktarı ortalama 70 – 80 ton civarlarındadır. Havuzu boşaltmak 2 gün, tekrar doldurmak için ise en az 3 güne ihtiyaç duyulmaktadır. Havuzların günlük bakımı periyodik olarak yapılır, ölçümleri yapıldıktan sonra, gerekli kimyasal maddeleri ihtiyacı kadar kullanılır. Ve havuz temizliği, her gün sabah erken saatte görevli personel tarafından yapılmaktadır.