Kalkan’da Gezilecek Yerler
Tatilcilerin sıkça tercih ettiği bölgelerden Kalkan eşsiz manzarası ile beğeni kazanıyor. Merkezde bulunan birçok villadan deniz ve doğa manzarasına ev sahipliği yapmanız mümkün.
/ Blog — Kalkan’da Gezilecek Yerler

Yamaç yerleşkesi olan beldenin girişinde neredeyse Kalkan’ın tamamını içeren muhteşem manzarayı görebilirsiniz. Akdeniz ve Ege kıyısında büyük şehirlerin aksine birçok noktaya çok daha kısa zamanda ulaşabilirsiniz. Kalkan'da bölge olarak kendi içinde ve çevresinde size yakın birçok gezilecek yeni yer, görmeniz gereken muazzam manzaralar sunuyor. Genel olarak villa turizminin de ev sahipliğini yaptığı söylenir Kalkan için. Bölge balayı villaları, deniz manzaralı villalar, geniş aile villaları gibi birçok seçeceğe ev sahipliği yapmakta. Özellikle deniz manzarası ile birlikte korunaklı konsept dediğimiz havuz ve bahçe alanı dışarıdan görülmeyecek şekilde tasarlanmış muhafazakar villaları Kalkan'da bir arada bulabilirsiniz. Hadi gelin birlikte Kalkan tatilinizde gidebileceğiniz doğa harikası diğer alanlara göz atalım.

KAPUTAŞ PLAJI

Kaputaş plajı Türkiye’nin uluslararası turistik tanıtım alanlarında yer alan destinasyonlarından bir tanesi. Yer altından akan suyun kumlar arasından deniz kıyısına süzülmesi ile oluşan turkuaz renginde bir kanyon ağzı plajı. Sosyal medya fenomenlerinin  göz alıcı manzara eşliğinde fotoğraflamak için sıkça tercih ettiği Kaputaş Plajı, Kaş ile Kalkan arasında bulunan sahil yolu üzerinde yer alıyor. Plaj Kalkan’a 7 km, Kaş merkeze ise 20 km ulaşım mesafesinde. Kalkan'da yer alan muhafazakar villalar, jakuzili villalar, deniz manzaralı villalar, balayı villaları, geniş aile ve gruplar gibi birçok alternatif seçeceğimiz www.villabuki.com sitemizde kaputaş plajına yakın mesafede bulunan villalarımıza ulaşmanız için size kolaylık sağlayacaktır.

PATARA PLAJI

The Guardian Gazetesi tarafından avrupanın en temiz plajları listesine girmeyi başaran, 18 km uzunluğundaki Patara Plajı, Ege ve Akdeniz’de yer alan  plajlar arasında en uzun olanı. Çöl görüntüsünü andıran geniş kum alanı Caretta Caretta’ların yumurtaları için de ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle plaj 08:00 ile 19:00 saatleri arasında açık. Denizi kum ve sığ olduğu için küçük misafirlerimizin ziyaretine de oldukça uygun. Patara Plajı, Patara Antik Kenti ile iç içe olduğu için Müzekart geçerli. Eğer müzekartınız varsa ücretsiz giriş yapabilirsiniz. Eğer plaja birkaç kez gelmek isterseniz çoklu kart ile 10 gün boyunca giriş çıkış yapabilirsiniz. Araçlar için ise otopark ücretsiz. Patara Plajı Kalkan’a 17 km uzaklığında. Daha yakın mesafede konaklamak isterseniz Kalkan Patara bölgesi seçeneklerimizde korunaklı villalar, çocuk havuzlu villalar, geniş aile villaları, jakuzili villalar gibi birçok detayı da filtreleyerek alternatif villalarımızı web sitemizde görebilirsiniz.

XHANTOS PATARA ANTİK KENTİ

1988 Yılında UNESCO Dünya Miras Listesine giren Xhantos Patara Antik Kenti, Fethiye ile Kalkan arasında Xhantos Vadisinin güneybatı ucunda, bugünkü adı ile Gelemiş köyünde yer alıyor. Tarihte likyanın en önemli şehirlerinden biri olarak geçiyor. Öyle ki burada yazmak ile sınırlandırmanın adil olmayacağını düşündüğümüz inanılmaz bir tarihi zemin ve hikayeye ev sahipliği yapıyor. Kültür turizmi ile sıkça misafirlerinin ağırlayan kenti sizin de mutlaka görmenizi önerdiğimizi bilin isteriz. Bölgede Patara Antik Kenti’nin yanı sıra Pirha Bezirgan Antik Kenti ve Letoon Antik Kenti de tarihte büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmış bölgelerden. 

S.S.S

Kredi kartınız internete açık olmayabilir.Limitiniz yeterli olmayabilir.Limitiniz yeterlidir ama bankanız tarafından, sizin bilginiz dışında internet harcamalarına limit konulmuş olabilir.Taksitli ödeme seçeneği seçtiyseniz ve kredi kartınız BONUS/WORLD özellikli değil ise olmayabilir.Bazı internet tarayıcılarından kaynaklanan problemlerden dolayı olmayabilir.Bilgisayarınızda veya telefonunuzda virüs var ise (siz farkında da olmayabilirsiniz) sistem çok güvenlikli olduğu için hata verebilir.Bazen iphone telefonlardan ödeme yapılırken hata verebiliyor. Android telefon veya tabletlerden veya kişisel bilgisayarınızdan deneyiniz.
Kredi Kartı ile ödeme sistemimiz 128 megabit ile şifrelenmektedir. “3D” güvenliklidir.
Konaklama tarihinize 30 gün veya daha fazla gün kala rezervasyon iptali yaparsanız, yatırmış olduğunuz ön ödeme miktarının tamamı yanıyor. Ama illa ki bu rezervasyon iptalini bize yazılı olarak bildirmek zorundasınız. 29 gün ve daha yakın zamanlarda iptal ederseniz diğer geri kalan ödeyecek olduğunuz miktarın tamamı tarafınızdan tahsil edilir.
Havuzların suyu dünyanın hiçbir yerinde günlük olarak değişmez, zaten bahsedilen su miktarı ortalama 70 – 80 ton civarlarındadır. Havuzu boşaltmak 2 gün, tekrar doldurmak için ise en az 3 güne ihtiyaç duyulmaktadır. Havuzların günlük bakımı periyodik olarak yapılır, ölçümleri yapıldıktan sonra, gerekli kimyasal maddeleri ihtiyacı kadar kullanılır. Ve havuz temizliği, her gün sabah erken saatte görevli personel tarafından yapılmaktadır.