0533 197 48 83
Kalkan’da Gezilecek Yerler
Tatilcilerin sıkça tercih ettiği bölgelerden Kalkan eşsiz manzarası ile beğeni kazanıyor. Merkezde bulunan birçok villadan deniz ve doğa manzarasına ev sahipliği yapmanız mümkün.
/ Blog — Kalkan’da Gezilecek Yerler

Yamaç yerleşkesi olan beldenin girişinde neredeyse Kalkan’ın tamamını içeren muhteşem manzarayı görebilirsiniz. Akdeniz ve Ege kıyısında büyük şehirlerin aksine birçok noktaya çok daha kısa zamanda ulaşabilirsiniz. Kalkan'da bölge olarak kendi içinde ve çevresinde size yakın birçok gezilecek yeni yer, görmeniz gereken muazzam manzaralar sunuyor. Genel olarak villa turizminin de ev sahipliğini yaptığı söylenir Kalkan için. Bölge balayı villaları, deniz manzaralı villalar, geniş aile villaları gibi birçok seçeceğe ev sahipliği yapmakta. Özellikle deniz manzarası ile birlikte korunaklı konsept dediğimiz havuz ve bahçe alanı dışarıdan görülmeyecek şekilde tasarlanmış muhafazakar villaları Kalkan'da bir arada bulabilirsiniz. Hadi gelin birlikte Kalkan tatilinizde gidebileceğiniz doğa harikası diğer alanlara göz atalım.

KAPUTAŞ PLAJI

Kaputaş plajı Türkiye’nin uluslararası turistik tanıtım alanlarında yer alan destinasyonlarından bir tanesi. Yer altından akan suyun kumlar arasından deniz kıyısına süzülmesi ile oluşan turkuaz renginde bir kanyon ağzı plajı. Sosyal medya fenomenlerinin  göz alıcı manzara eşliğinde fotoğraflamak için sıkça tercih ettiği Kaputaş Plajı, Kaş ile Kalkan arasında bulunan sahil yolu üzerinde yer alıyor. Plaj Kalkan’a 7 km, Kaş merkeze ise 20 km ulaşım mesafesinde. Kalkan'da yer alan muhafazakar villalar, jakuzili villalar, deniz manzaralı villalar, balayı villaları, geniş aile ve gruplar gibi birçok alternatif seçeceğimiz www.villabuki.com sitemizde kaputaş plajına yakın mesafede bulunan villalarımıza ulaşmanız için size kolaylık sağlayacaktır.

PATARA PLAJI

The Guardian Gazetesi tarafından avrupanın en temiz plajları listesine girmeyi başaran, 18 km uzunluğundaki Patara Plajı, Ege ve Akdeniz’de yer alan  plajlar arasında en uzun olanı. Çöl görüntüsünü andıran geniş kum alanı Caretta Caretta’ların yumurtaları için de ev sahipliği yapıyor. Bu nedenle plaj 08:00 ile 19:00 saatleri arasında açık. Denizi kum ve sığ olduğu için küçük misafirlerimizin ziyaretine de oldukça uygun. Patara Plajı, Patara Antik Kenti ile iç içe olduğu için Müzekart geçerli. Eğer müzekartınız varsa ücretsiz giriş yapabilirsiniz. Eğer plaja birkaç kez gelmek isterseniz çoklu kart ile 10 gün boyunca giriş çıkış yapabilirsiniz. Araçlar için ise otopark ücretsiz. Patara Plajı Kalkan’a 17 km uzaklığında. Daha yakın mesafede konaklamak isterseniz Kalkan Patara bölgesi seçeneklerimizde korunaklı villalar, çocuk havuzlu villalar, geniş aile villaları, jakuzili villalar gibi birçok detayı da filtreleyerek alternatif villalarımızı web sitemizde görebilirsiniz.

XHANTOS PATARA ANTİK KENTİ

1988 Yılında UNESCO Dünya Miras Listesine giren Xhantos Patara Antik Kenti, Fethiye ile Kalkan arasında Xhantos Vadisinin güneybatı ucunda, bugünkü adı ile Gelemiş köyünde yer alıyor. Tarihte likyanın en önemli şehirlerinden biri olarak geçiyor. Öyle ki burada yazmak ile sınırlandırmanın adil olmayacağını düşündüğümüz inanılmaz bir tarihi zemin ve hikayeye ev sahipliği yapıyor. Kültür turizmi ile sıkça misafirlerinin ağırlayan kenti sizin de mutlaka görmenizi önerdiğimizi bilin isteriz. Bölgede Patara Antik Kenti’nin yanı sıra Pirha Bezirgan Antik Kenti ve Letoon Antik Kenti de tarihte büyük medeniyetlere ev sahipliği yapmış bölgelerden. 

S.S.S

Vakıfbank'a ödeme yapabilirsiniz. Başka banka için iletişime geçiniz

Öncelikle Kredi Kartınızın internet alışverişine açık olduğundan emin olunuz. Kredi kartı bilgilerinin (kart numarası, güvenlik kodu, son kullanma tarihi) güncel ve hatasız olması, kartın Visa, Master Card  olması, kullanılabilir limitin yeterli olması, kartın internet üzerinden alışveriş yapmaya izinli olması ve 3D Secure ile yetkilendirilmiş olması gerekmektedir.Satın alma sırasında gerekli koşulları tam olarak sağlanan ödeme yöntemi, internet bağlantısında da bir problem yaşanmadıysa, işleminizin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi beklenmektedir.Sorunun devam etmesi durumunda bankanızla veya tarafımız ile iletişime geçmenizi rica ederiz.
Web Sitemiz 128 Megabit SSL Güvenlik Sertifikası ve 3D Ödeme Sistemi kullanmaktadır bu sayede güvenli bir şekilde kredi kartınız ile işlem sağlayabilirsiniz.
Havale ile Ödeme: Tarafınıza iletilen Banka hesap bilgilerimize ön ödeme (%35) tutarını Havale/EFT yöntemi ile yapabilirsiniz.Kredi Kartı ile Ödeme: Web sitemiz üzerinden Rezervasyon işleminize devam ederek kredi kartı ile ödeme seçeneğini tercih etmenizin hemen ardından (%35) işleminizi tamamlamış olacaksınız.Nakit Ödeme: Konaklama bedelinizin kalan tutarı villanıza giriş yaptığınız gün nakit olarak tahsil edilmektedir.