İslamlar Köyü Hakkında Bilinmesi Gerekenler
İslamlar Köyü, Antalya’nın Kaş ilçesine bağlı Kalkan mahallesine yaklaşık altı kilometre mesafede bulunun bir köydür. İslamlar köyü doğası ve güzelliği ile birlikte tarihi bölgeleri ile de tatilcilerin uğrak yeri olmuştur. Üç yüz yıllık bir tarihe sahip olan İslamlar Köyü’nün isminin hikayesi şudur
/ Blog — İslamlar Köyü Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Mahalleye yerleşen İslam Bey adında Arap asıllı bir çobanla mahallenin ilk olarak yerli halkı birlikte yaşamışlardır. Daha sonraları bir grup Arap’ın yerleşmesi ile köy nüfusu artmıştır. Mahallenin Akbel Mevkii’nde birçok Arap mezarlığı bulunması bunun kanıtıdır. Yoğun arap nufüsu mahallenin adının İslamlar olmasını sağlamıştır. Eski Yunanca ismi Bodamya’dır. İslamlar Köyü’nde Rumlarla Türkler uzun süre birlikte yaşamışlardır.

İslamlarKöyü Kiralık Villa

İslamlar Köyü yüksek bir konumda olup, yemyeşil ormanları sayesinde temiz havaya sahip bir köydür. Bu sebeple son dönemlerde tatilciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Şehir hayatından uzakta, ailenizle kiralık muhafazakar villada bir tatil yapmak istiyorsanız İslamlar Köyü’nde bulunan tatil evlerimizi tercih edebilirsiniz. İslamlar Köyü’nde yeni evlenen çiftlerimizin balayı tatillerini geçirebilecekleri villalarımız da bulunmaktadır.Villalarımızın tamamı çeşitli ihtiyaçlarınızı karşılar niteliktedir. Böylelikle ister muhafazakar ister çocuk havuzlu isterseniz de balayı villalarımızı tercih edebilirsiniz. Villalarımız havalimanı, şehir merkezi, deniz ve market gibi yerlere yakın olmasından dolayı günlük ihtiyaçlarınızı da kolayca karşılayabilirsiniz. İslamlar Köyü’nde bulunan villalarımızın erken rezervasyon fırsatları için kiralık villa sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

SONRAKİ

Fethiye de Nerede Kalınır?

S.S.S

Kredi kartınız internete açık olmayabilir.Limitiniz yeterli olmayabilir.Limitiniz yeterlidir ama bankanız tarafından, sizin bilginiz dışında internet harcamalarına limit konulmuş olabilir.Taksitli ödeme seçeneği seçtiyseniz ve kredi kartınız BONUS/WORLD özellikli değil ise olmayabilir.Bazı internet tarayıcılarından kaynaklanan problemlerden dolayı olmayabilir.Bilgisayarınızda veya telefonunuzda virüs var ise (siz farkında da olmayabilirsiniz) sistem çok güvenlikli olduğu için hata verebilir.Bazen iphone telefonlardan ödeme yapılırken hata verebiliyor. Android telefon veya tabletlerden veya kişisel bilgisayarınızdan deneyiniz.
Kredi Kartı ile ödeme sistemimiz 128 megabit ile şifrelenmektedir. “3D” güvenliklidir.
Konaklama tarihinize 30 gün veya daha fazla gün kala rezervasyon iptali yaparsanız, yatırmış olduğunuz ön ödeme miktarının tamamı yanıyor. Ama illa ki bu rezervasyon iptalini bize yazılı olarak bildirmek zorundasınız. 29 gün ve daha yakın zamanlarda iptal ederseniz diğer geri kalan ödeyecek olduğunuz miktarın tamamı tarafınızdan tahsil edilir.
Havuzların suyu dünyanın hiçbir yerinde günlük olarak değişmez, zaten bahsedilen su miktarı ortalama 70 – 80 ton civarlarındadır. Havuzu boşaltmak 2 gün, tekrar doldurmak için ise en az 3 güne ihtiyaç duyulmaktadır. Havuzların günlük bakımı periyodik olarak yapılır, ölçümleri yapıldıktan sonra, gerekli kimyasal maddeleri ihtiyacı kadar kullanılır. Ve havuz temizliği, her gün sabah erken saatte görevli personel tarafından yapılmaktadır.