0533 197 48 83
Fethiye de Görmeniz Gereken Yerler
Ülkemizin olduğu kadar dünyanın da sayılı tatil destinasyonlarından biri olan Fethiye; vadileri, koyları, adaları, plajları ve ekstrem sporlarıyla yeni neslin vazgeçilmezi… 
/ Blog — Fethiye de Görmeniz Gereken Yerler

Kadim geçmişiyle de konuklarına unutamayacakları bir tatil vaat eden Fethiye'de yapılacak pek çok ritüel var. Şehrin karmaşasından bıkıp kendini doğanın ve denizin koynuna bırakmak isteyenler için Fethiye'de görmeniz gereken 10 yer...

ÇALIŞ PLAJI

Çalış plajı olarak da bilinen Koca Çalış, Fethiye'nin batı girişinde yer almaktadır. Çalış, Dalaman havaalanına 45 km, Fethiye merkezine 7 km ve Ölüdeniz plajına 25 km uzaklıktaki Fethiye'nin en popüler turistik bölgelerinden biridir. Çalış 4 km uzunluğundaki kumsalıyla her yıl bir önceki yıldan daha fazla ziyaretçi ağırlar.

Akşamları ılık ılık esen yaz esintilerine karşı yürümek isteyenler için muhteşem bir görsel şölen sunan Çalış Plajı, aileler için ideal bir tatil mekanı olarak da beğeni kazanıyor.

Çalış plajının kendine ait bir atmosferi vardır. Fethiye merkezine giden düzenli minibüslerin yanında, Fethiye'ye farklı bir yolla ve keyifle ulaşmanızı sağlayan küçük bir motorlu tekne olan su taksileride vardır. Çalış plajının sonunda "Kuş cenneti" olarak adlandırılan farklı kuş türlerinin yaşadığı küçük bir doğal park bulunmaktadır. Çalış plajındaki en önemli şeylerden biride dev ve dost deniz kaplumbağaları Carretta Carretta'lardır. Çalış plajı bu kaplumbağaların yuvalama plajlarından biridir. Her yıl Çalış plajına gelirler ve yumurtalarını kumlara bırakırlar. Zaman zaman bu yumurtadan çıkan yavruları ve ailelerini plajda görme şansınız olabilir.

Fethiye'de bulunan Çalış Plajı aynı zamanda bir halk plajıdır. Bu nedenle plaja girişler ücretsizdir. 

Çalış aynı zamanda rüzgar sörfüyle de bilinir. Sıcak yaz günlerinde ve gecelerinde serinletecek güzel bir esintisi vardır. Bu esinti, bölgeyi popüler rüzgar sörfü ve kiting yerlerinden biri haline getirmiştir.

ÖLÜDENİZ

Ege Bölgesi sınırları içerisinde yer alan Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı Ölüdeniz, Türkiye’nin hem yaz turizmi hem de macera turizmi alanlarında önde gelen tatil destinasyonlarından biridir. Mavinin bin bir tonunu bir arada görebileceğiniz, yılın dört mevsimi ziyaret edilebilen Ölüdeniz, Muğla’nın başlıca doğal güzelliklerinden Kabak Koyu, Likya Yolu ve Kelebekler Vadisi’ne yakınlığı ile de dikkat çekmektedir. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Ölüdeniz, sadece Türkiye değil, tüm dünyanı en güzel tatil yerlerinden biridir.

Likyalılarda ışık ve güneş diyarı, Ortaçağ’da “Uzak Diyar” olarak tanınan, Anadolu’nun güneybatısındaki Teke Yarımadası’nda bulunan Türkiye’nin önemli doğal güzelliklerinden biri… Gizlenmiş tarihi kalıntıların apayrı bir hava kattığı Ölüdeniz’de el değmemiş koyları keşfe çıkabilir, tarihi Likya Yolu’nu dilerseniz yürüyerek dilerseniz de bisikletle arşınlayabilir ve bungee jumping, dalış, yamaç paraşütü gibi aktivitelere katılım gösterebilirsiniz. Huzur dolu atmosferi ile sizi ilk görüşte etkileyecek olan Ölüdeniz adeta cennetin yeryüzündeki yansıması olarak ifade edilebilir.

Fethiye ilçe merkezinden minibüsler ile yaklaşık 10 dakikalık yolculuk yaparak ulaşabileceğiniz Ölüdeniz’e en yakın havalimanı 55 km mesafedeki Dalaman Havalimanı’dır. İstanbul ve Ankara’dan direkt uçuş seferlerinin düzenlendiği Dalaman Havalimanı’na vardıktan sonra araç kiralayabileceğiniz gibi toplu taşıma araçlarını da kullanabilirsiniz. Beyaz renkli kumsalının turkuaz renkli suları ile enfes bir uyum yakaladığı Ölüdeniz’de Ege ve Akdeniz mutfaklarının eşsiz lezzetlerini bir arada tatma fırsatı bulabilirsiniz.

KELEBEKLER VADİSİ VE KABAK KOYU

Mavilikler Cenneti Fethiye’nin olduğu kadar Türkiye’nin de doğal güzelliklerinden biri olan Kelebekler Vadisi, 350 metreye ulaşan sarp kayalıklarıyla çevrili. İsmini; barındırdığı 80'den fazla kelebek türünden ve özellikle Kaplan kelebeğinden alan vadi, muhteşem atmosferiyle konuklarına unutamayacakları anılar bırakıyor. Aklınız burada kalacak ve planlarınız burası ile süslü olacaktır.

Kelebekler Vadisi’nde yapmadan dönme!

Deneme dalışı yap - Şelaleye yürü - En az 1 gece konakla 

Kabak Koyu, dünyanın koruma altına alınan 100 dağı arasında yer alan Babadağ’ın eteklerinde, endemik bitki çeşitliliği, yaban hayatı ve 200 metrelik koyuyla, özellikle seyahat severlerin tercih ettiği bir doğa harikası. Fethiye merkeze 33 km uzaklıkta, Uzunyurt (Faralya) köyünün Akdeniz’le buluştuğu bakir bir koyda yer alır.Tarihi Likya Yolu üzerinde bulunan Kabak Koyu ise Türkiye’nin ve dünyanın en güzel koylarından birisi. Türkiye’nin her bölgesinden ve her kesiminden insanı konuk eden Kabak Koyu, doğasıyla herkesi kendine hayran bırakıyor.Türkiye’de ender rastlanan bir jeolojik yapıya sahip olan Kabak Koyu, üç tarafı dağlarla çevrili, kanyon biçimindeki derin bir vadi ve bu vadinin denize açılan kumsallarından oluşuyor.Birçok kişinin ‘Mutlaka bu yıl gideceğim’ dediği Kabak, toplumun farklı kesimlerinden kişilerin bir arada hoşgörü ortamı içerisinde tatil yaptığı bir yer.

12 ADALAR TURUYLA EŞSİZ DOĞAL GÜZELLİKLERİ KEŞFET

Taile geldiniz,Adalar turu ile Fethiyenin muhteşem koylarını ziyaret etmek için villanızdan bir gün için ayrılmanız gerekiyor. Akdeniz’in turkuaz sularında yıldızlar gibi serpiştirilmiş bu doğa harikası adalar ve koyları görmeden Fethiye’den ayrılmayın. 

12 adalar tekne turu her ne kadar 12 ada olarak isimlendirilmiş olsada koruma alanı olarak tanımlanan bir kaç koy nedeni ile bugünlerde 5 ila 5-8 koyu ziyaret ediyor. 12 adalar turuna Fethiye merkez kordan dan çıkabiliyorsunuz.Alternatif olarak Ölüdenizden çıkış yapılan 6 adalar turuda bulunuyor.6 adalar turunda daha farklı koylar ziyaret ediliyor.Peki bu turlarda hangi koyları ziyaret edebilirsiniz ?

12 adalar turunda; Kızıl Ada - Düz Ada - Yassıcalar Koyu - Bedri Rahmi Koyu - Tersane Adası - Kızıl Ada - Kleopatra Hamamı - Samanlık Koyu 

6 Adalar turunda; Şövalye Adası -  Mavi Ada - Kelebekler Vadisi - Kabak Koyu - Soğuk Su Koyu - Akvaryum Koyu - Gemile Adası 

BABADAĞ'IN ETEKLERİNDE YAMAÇ PARAŞÜTÜ DENEYİMİ

Fethiye-Ölüdeniz'de gidip de yamaç paraşütü yapmadan dönmek olmaz derler. Ölüdeniz'in hemen girişinden teleferik ile de ulaşım sağlayabileceğiniz Babadağ, yukarıda sizi karşılayacak 3 farkı rakıma sahip. Yamaç paraşütü ile atlamak istemiyorsanız bulutların üzerinde yemek yiyebilir, yada çay, kahve yudumlayabilirsiniz. Yaz aylarında 45 dereceleri gören Fethiye'de üzerine alacağınız ince bir hırka ile Babadağı ziyaret etmenizi öneririz. Paraşüt konusunda hiç deneyimi olmayanlar bile profesyonel pilotlar eşliğinde yamaç paraşütü heyecanını yaşayabiliyor. Paraşütle atlarken fotoğraf çektirebilir, video çekimi yaptırabilirsiniz. Her koşulda bu muhteşem deneyimle tatilinize güzel bir anı eklemenizi öneririz. 

SAKLIKENT KANYONU

1996 Yılında resmi gazete yayını ile Saklıkent Milli parkı ilan edilen Saklıkent Kanyonu 18 km uzunluğunda 200m yüksekliğinde ziyaretçilerin beğenisini kazanan muazzam bir kanyondur.Rivayetlere göre  buraya kaçan keçisinin peşinden gitmesiyle keşfettiği kanyon çobanın bildirmesinin ardından çevre ve orman Bakanlığı ardından Milli Park olarak ilan edilmiştir.Saklıkent Kanyonun suyu o kadar soğukturki sığı bölgelerde karşıya geçiş için ayaklarınızı uyuşmasını göze almanız gerekir.Doğanın insanlığa bahşettiği kanyon, günü birlik ziyaret için oldukça ideal bir rota.Burada su üzerine konumlandırılmış şark köşelerinde yöresel lezzetleri tadabilirsiniz.Saklıkent Kanyonu Fethiye ye 45 km Kalkan a ise 55 km ulaşım mesafesinde bulunuyor.

Köyceğiz-Yuvarlakçay

İsmini yuvarlak akmasından alan Yuvarlakçay güney Egenin gölüyle ünlü Köyceğiz İlçesine bağlı Beyobası bulunan nehrin adıdır.Bundan 200 yıl kadar önce, Çiçekbaba dağından Köyceğiz Gölüne akan nehir kurumuş.Yeraltına çekilen nehir bu sudan beslenme yöre halkına 7 yıl boyunca kuraklık ve fakirliğe mahkum eder.Zaman geçtikçe suyun yeraltından çıkması için topların patlatıldığı top gözünden yeryüzüne çıkarak kendini gösteren sular akmaya başlar.Beklemekten yorgun düşen halkın mutlu eden bu su yuvarlanarak Köyceğiz gölüne ulaşır ve burada Yuvarlakçay adını alır.Bölge insanı Yuvarlakçaya burada açık hava kliması vardır der çünkü yaz aylarının bunaltan sıcaklarında bile burada bulunan yer sofralarında ve masalarda serin serin oturabilirsiniz.Siz siz olun Yuvarlakçayı görmeden tatilinizi bitirmeyin.

S.S.S

Vakıfbank'a ödeme yapabilirsiniz. Başka banka için iletişime geçiniz

Öncelikle Kredi Kartınızın internet alışverişine açık olduğundan emin olunuz. Kredi kartı bilgilerinin (kart numarası, güvenlik kodu, son kullanma tarihi) güncel ve hatasız olması, kartın Visa, Master Card  olması, kullanılabilir limitin yeterli olması, kartın internet üzerinden alışveriş yapmaya izinli olması ve 3D Secure ile yetkilendirilmiş olması gerekmektedir.Satın alma sırasında gerekli koşulları tam olarak sağlanan ödeme yöntemi, internet bağlantısında da bir problem yaşanmadıysa, işleminizin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi beklenmektedir.Sorunun devam etmesi durumunda bankanızla veya tarafımız ile iletişime geçmenizi rica ederiz.
Web Sitemiz 128 Megabit SSL Güvenlik Sertifikası ve 3D Ödeme Sistemi kullanmaktadır bu sayede güvenli bir şekilde kredi kartınız ile işlem sağlayabilirsiniz.
Havale ile Ödeme: Tarafınıza iletilen Banka hesap bilgilerimize ön ödeme (%35) tutarını Havale/EFT yöntemi ile yapabilirsiniz.Kredi Kartı ile Ödeme: Web sitemiz üzerinden Rezervasyon işleminize devam ederek kredi kartı ile ödeme seçeneğini tercih etmenizin hemen ardından (%35) işleminizi tamamlamış olacaksınız.Nakit Ödeme: Konaklama bedelinizin kalan tutarı villanıza giriş yaptığınız gün nakit olarak tahsil edilmektedir.