0533 197 48 83
Demre Myra
Yine Antalya, yine  tarihi doku, yine tarihi mekan, Demre Myra. Antalya'nın Demre ilçesinde bulunan Myra antik kenti, ülkenin Likyalılardan günümüze tüm ihtişamıyla ulaşmış kültürel miraslarından biridir.
/ Blog — Demre Myra

Mağara benzeri mezarlardan oluşan yapı, zamanında Roma ve Bizans İmparatorluklarının hüküm sürdüğü bir alandır. Egemen imparatorlukların izlerini de barındıran Myra, MÖ 5. yüzyılda kurulmuştur. inşa edilmiş.19. yüzyıldan beri göz kamaştıran ihtişamıyla bölgenizde. 

Tarihe ve tarihi mirasa ilginiz varsa fazlasıyla memnun kalacağınız ve gezi anılarınıza unutulmaz bir deneyim katacağınız Demre Myra. Ayrıca bölge Likya döneminin en büyük altı kentinden biriydi. Likyalılar dini ve idari yönden gelişmiş bir uygarlıktı ve zengin işadamlarının desteğiyle günümüze kadar kültürel miras olarak kalan birçok yapı inşa edildi. Demre Myra da bu kültürel mirasın bir parçası olan ve turistleri bu yönüyle çeken en popüler tarihi yerlerden biridir.Engebeli kaya oymaları ve mimari işlemlerle oluşturulan Myra antik kenti, ziyaretçilerine göz ziyafeti sunuyor. Günümüze ulaşan kalıntılar arasında bir de antik tiyatro bulunuyor. Paul ve arkadaşlarının uğrak yeri olduğu için, Hristiyanlar için hem kutsal hem de özel bir öneme sahiptir. Ancak din ayrımı yapmaksızın kültür ve tarih tutkunlarının görmesi gereken değerli bir şehir olup, ziyaret ettikten sonra  unutulmayacak bir hatıra olarak yerini alacaktır. 

Demre Myra antik kentiSeyahatlerinde ve tatillerinde bol bol fotoğraf çekerek hatıralar biriktirmeyi seven bir gezginseniz, Demre Myra antik kenti, kayaların arasındaki varlığı sayesinde albümünüzün ilk sayfasını oluşturacak harika bir miras. . her ortamda tarihi bir koku alın.Bir zamanlar şehir olan ve saygıyı hak eden bu tarihi yapıyı tanımak, ziyaretçilerde olağanüstü bir merak uyandırıyor. Yüzyıllar önce mimari olarak bu kadar gelişmiş olan  uygarlık, doğaya  zarar vermeden yaratılmış bir kolonidir. Doğaya saygısı, korunması, özgünlüğü ve sağlamlığı sayesinde günümüze kadar ulaşmış bir başyapıttır. Takdire şayan, sence de öyle değil mi? 

Demre, özellikle Myra antik kenti; Aziz Nicholas Kilisesi, Andriake Kuş Cenneti, Çayağzı Plajı, Heroon Anıtı ve Soura Antik Kenti mutlaka görülmesi gereken tarihi ve kültürel yerlerden bazılarıdır.Likyalıların idari gelişiminin yanı sıra önemli bir merkez olması da bölgede kilise ve lahitlerin varlığına işaret etmektedir. Myra Antik Kenti'ni günün her saatinde görebilir ve fotoğraflayabilirsiniz. Yine de ağaçların arasından süzülen akşam güneşinin  yansıttığı renk, Myra'yı tarifsiz bir güzelliğe boğar. Ziyaret ettiğinizde ne demek istediğimizi anlayacak ve bizimle aynı fikirde olacaksınız. Tarih meraklıları, Demre Myra'yı görmeden Antalya'dan ayrılmayın. Demre Myra antik kentie giriş ücretli ancak müze kart da geçerli.

S.S.S

Vakıfbank'a ödeme yapabilirsiniz. Başka banka için iletişime geçiniz

Öncelikle Kredi Kartınızın internet alışverişine açık olduğundan emin olunuz. Kredi kartı bilgilerinin (kart numarası, güvenlik kodu, son kullanma tarihi) güncel ve hatasız olması, kartın Visa, Master Card  olması, kullanılabilir limitin yeterli olması, kartın internet üzerinden alışveriş yapmaya izinli olması ve 3D Secure ile yetkilendirilmiş olması gerekmektedir.Satın alma sırasında gerekli koşulları tam olarak sağlanan ödeme yöntemi, internet bağlantısında da bir problem yaşanmadıysa, işleminizin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi beklenmektedir.Sorunun devam etmesi durumunda bankanızla veya tarafımız ile iletişime geçmenizi rica ederiz.
Web Sitemiz 128 Megabit SSL Güvenlik Sertifikası ve 3D Ödeme Sistemi kullanmaktadır bu sayede güvenli bir şekilde kredi kartınız ile işlem sağlayabilirsiniz.
Havale ile Ödeme: Tarafınıza iletilen Banka hesap bilgilerimize ön ödeme (%35) tutarını Havale/EFT yöntemi ile yapabilirsiniz.Kredi Kartı ile Ödeme: Web sitemiz üzerinden Rezervasyon işleminize devam ederek kredi kartı ile ödeme seçeneğini tercih etmenizin hemen ardından (%35) işleminizi tamamlamış olacaksınız.Nakit Ödeme: Konaklama bedelinizin kalan tutarı villanıza giriş yaptığınız gün nakit olarak tahsil edilmektedir.