0533 197 48 83
Antik Tatil Yeri Fethiye
Fethiye, M.Ö. 4. yüzyıla kadar uzanan zengin tarihi geçmişe sahip bir turizm cennetidir. Öncesine. Burası eski bir yerleşim yeri olduğu için bölgede tarihi öneme sahip pek çok eser var.
/ Blog — Antik Tatil Yeri Fethiye

Antik çağlardan kalan en büyük eser; Hermapias oğlu Amintas için yapılan tapınak taş mezardır. Helenistik dönemde inşa edilen Telmessos tiyatrosu, o dönemin izlerini yansıtıyor.Eski adıyla Telmessos, yani Likyalılar'ın egemenliği altındaki Aydın diyarı anlamına gelen Fethiye; Ortaçağda uzak diyar anlamına gelen Meğri olarak da biliniyordu. Bölgede antik çağlardan kalma kaya mezarları ve lahit mezarlar bulacaksınız. 1284 yılından itibaren Menteşeoğulları Beyliği'nin egemenliğinde kalan Fethiye; 1424 yılından itibaren Osmanlı topraklarının sınırları içinde kalmıştır

Fethiye, Muğla ilinin doğusunda yer alan Akdeniz kenti 

Fethiye; Kuzeyinde Denizli ve Burdur, batısında Akdeniz, doğusunda Antalya ve kuzeybatısında Dalaman bulunur. Kelimenin tam anlamıyla bir  Akdeniz şehri olan bu turizm cenneti; Ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden biridir.Fethiye, Muğla merkeze 40 km uzaklıkta; Aynı zamanda kolay erişilebilirliği ile de karakterize edilir. 

Fethiye'nin önemli turizm destinasyonları arasında yer alan Ölüdeniz, Saklıkent, Tlos, Karagedik, Zincirli Kavak, Patlangın, Taşkaya ve Çatalarık birçok alternatif seçeneği ile ulaşılabilir  bölgelerdir. Ancak Şövalye ve Çalış Adaları, özellikle yaz başlarında yoğun bir şekilde turist akınına uğruyor. 

Fethiye, Beach City

Mavinin biraz yeşilin hemen her tonunu görebileceğiniz 

Fethiye; Aynı zamanda parlak güneşte parıldayan birçok kumsala da ev sahipliği yapmaktadır.

Fethiye'nin başlıca plajları şu şekilde sıralanabilir: 

 • Gemile Plajı 
 • Katrancı Koyu 
 • Ölüdeniz Plajı
 • Oyuktepe Koyları 
 • Kabak Koyu 

Gemile Plajı, Fethiye'ye yaklaşık 9 km; Tabiatı koruma alanı olarak adeta bir açık hava müzesi görünümündedir.Kendinizi tarihi bir gizemin içinde bulabilir, kumsalda denizin keyfini çıkarabilirsiniz. Bir sahil kenti olan Fethiye'yi ziyaret etmek isteyenler konaklama için Fethiye villa kiralama seçeneklerini değerlendirebilirler. 

Güzel bir deniz ve yaşlı ağaçlarla kaplı bir koy olan Katrancı Koyu; Fethiye'ye yaklaşık  17 km uzaklıktadır. Dinlendirici ve konforlu bir tatil imkanı sunan Katrancı Koyu; Tatilini gizli geçirmek isteyenlerin imdadına yetişiyor. 

Fethiye Kelebekler VadisiFethiye ile adeta anılan bir bölge olan Ölüdeniz, 2006 yılından bu yana dünyanın en güzel kumsalı ünvanını kazanan mükemmel bir turizm bölgesidir.

Fethiye'ye yaklaşık  9 km uzaklıktaki Ölüdeniz Plajı; Sakin denizi ve sakin kumsalı ile tatilcilere mükemmel bir sığınak sunuyor. 

Fethiye'ye sadece 4 km uzaklıkta doğal bir güzellik gibi görünen Oyuktepe koyları en koyu maviyi sunuyor. Bölge Akvaryum, Turun Pınarı, Kuleli Boncuk, Aksazlar, Büyük ve Küçük Samanlık gibi plajları ile tanınır. 

Kelebekler Vadisi'ne çok yakın, Fethiye'ye 31 km uzaklıktaki Kabak Koyu; sakinliği ile karakterizedir. Doğa ile baş başa kalabileceğiniz Kabak Koyu; Sakin bir beldenin adresinde yer almaktadır.
 

Fethiye  Gezilecek Yerler 


Fethiye, ziyaretçilerine birçok farklı rota oluşturabilen bir turizm cennetidir. Fethiye'de gezilecek yerlerden bazıları  şöyle sıralanıyor: 

 • Amintas Kral Mezarları 
 • Kayaköy 
 • Telmessos Amfitiyatro 
 • Paspatur 
 • Saklıkent 
 • Kelebekler Vadisi 


Fethiye tam anlamıyla bir turizm cenneti; Ünü tüm dünyaya yayılan ve hemen hemen her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti ağırlayan bir turizm kentidir.

Fethiye 

S.S.S

Vakıfbank'a ödeme yapabilirsiniz. Başka banka için iletişime geçiniz

Öncelikle Kredi Kartınızın internet alışverişine açık olduğundan emin olunuz. Kredi kartı bilgilerinin (kart numarası, güvenlik kodu, son kullanma tarihi) güncel ve hatasız olması, kartın Visa, Master Card  olması, kullanılabilir limitin yeterli olması, kartın internet üzerinden alışveriş yapmaya izinli olması ve 3D Secure ile yetkilendirilmiş olması gerekmektedir.Satın alma sırasında gerekli koşulları tam olarak sağlanan ödeme yöntemi, internet bağlantısında da bir problem yaşanmadıysa, işleminizin sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi beklenmektedir.Sorunun devam etmesi durumunda bankanızla veya tarafımız ile iletişime geçmenizi rica ederiz.
Web Sitemiz 128 Megabit SSL Güvenlik Sertifikası ve 3D Ödeme Sistemi kullanmaktadır bu sayede güvenli bir şekilde kredi kartınız ile işlem sağlayabilirsiniz.
Havale ile Ödeme: Tarafınıza iletilen Banka hesap bilgilerimize ön ödeme (%35) tutarını Havale/EFT yöntemi ile yapabilirsiniz.Kredi Kartı ile Ödeme: Web sitemiz üzerinden Rezervasyon işleminize devam ederek kredi kartı ile ödeme seçeneğini tercih etmenizin hemen ardından (%35) işleminizi tamamlamış olacaksınız.Nakit Ödeme: Konaklama bedelinizin kalan tutarı villanıza giriş yaptığınız gün nakit olarak tahsil edilmektedir.